| myhaitza_3919 a întrebat:

Ceau all... Dupa proverbul "Daca nu poti sa li te alaturi, atunci invinge-i sau condu-1"...acest proverb se aplica si in cazul tupeistilor?(ca deseori am vazut ca in ziua de azi nu mai faci nimic cu bun simt)...Si cum ai putea invinge un tupeist cu armele sale, s-au sa ii poti dejuca "planul"...va rog argumentati!

5 răspunsuri:
| deejayra a răspuns:

Tupeu? E bine sa ai tupeu in viata dar cu limita bunului simt... daca te referi la tupeu de asta cocalaresc stai linistit ca ulciorul nu merge de prea multe ori la apa...nu sti cu cine ai de a face pe strada si astia tupeisti s-ar putea sa si-o ia rau de tot odata si odata

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

E tare simplu...presupun ca daca nai gasit raspunsul la aceasta intrebare .nu ai trecut prin scoala vieti...deci exista 2 tipuri de tipi duri... 1Cel care se lada el care se da tupeist care vrea sai injure pe toti sa faca misto de el si cand vine vb de fre o bataie atunci fuge. dc? pentru ca a facut misto de cine nu trebuie si fuge nu are tupeu de el e nuami tupeu ala care vrea sa intre in evidenta asa ca ar trebui sa prinzi si u tupeu si sa intri cu tupeu sa fii autoritar eventual poti sai si dai una.si stai linistit nu are ce sa-ti faca nu are destula forta sa te rupa... 2Cel care nu da se da mare sau sai injure pe ceilalti tace nu zice nimic te lasa impace daca te-ai luat de el te rupt big grin concluzie ''cainele care latra nu musca''... poti pr si simplu sal intimidezi sa-l iei mai cu tupeu si u pe el eventual poti sai dai si una dar nu tare doar asa sai arati cine e sefu...si sa vezi u :-P

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

@licurici stai calm ca scapi si de timiditate.la mine in clasa era un baiat mai naiv asa sa-i spun il bateau toti plangea din orice daca ii dadeai cativa pumni plangea. exact ca un copil mic.si uitel dupa un an cu cerecel baiatu cu fete cu pachetu de tigari umbla cu toti smecherii

| Licurici_2296 a răspuns:

Sa inteleg ca nu-ti plac tupeistiihee hee. Nici mie nu-mi plac, mai ales ca nu am avut un gram de tupeu in sange toata viata. Adevarul e ca sunt stresanti, au mai mult noroc la fete/ baieti, sunt mai sociabili, mai amuzanti, mai deschisi la nou. dar cand e doza de tupeu exagerata, deja se ajunge la nesimtire. si deja le scade din popularitate. Am o idee, daca reusesti sa-i convingi sa faca.nu stiu. mai multe lucruri care ar solicita tupeu exagerat, cred ca ar iesi ceva, ar incepe sa fie ocoliti, parerea mea, de grupul de prieteni, sau la scoala .peste tot. Altfel, nu vad cum, pentru ca de tupeu, cum si nici de timiditate, nu prea scapi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca... nu-i da atentie asa fac eu si imi iese de fiecare data