| zapacel a întrebat:

Ceau. Ati compus vreodata statusuri? Mi le puteti spune si mie? Dar sa fie originale, facute de voi, nu copy-paste de pe alte site-uri! dau funda.

Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Bunahappy
1.Si sincer chiar ti-ar sta rau cu alta in locul meu
2. Urc scarile, ma bate un gand sa raman pe loc sa fumez.Nu.Descui usa si ma trantesc in pat. Mi`e greu.Adorm plangandsad
3.Erai pe primul loc niciodata sa nu uiti ca pentru tine am renuntat la multe si la multi.
4.As fi vrut sa fie.mai mult decat o cerere de prietenie
5.Numai iti fuma viata. daca chiar vrei sa iti bati joc de ea, pune`o la loc in pachet si arunca pachetul la gunoi
6. Te`ai nascut original, nu muri o copie
7.Am tinul la tine prea mult ca sa imi spui ca tu de fapt ti la altele
8. Daca mor, hai vi cu mine:X?
9. Iubita tu esti o papusa barbie. dar sti ce? cu aia se joaca toti
10.Gataa! nu mai spune nimic, pune`ti cuvintele intr-un plic

Nu sunt copiate sunt facute de mine si de prietenii meihappy

2 răspunsuri:
| hhk a răspuns:

Nu fac reclama viata mea,
Ca oricum nu vand nimic cu ea.
Tu nu-ntelegi nimic ca nici macar nu-ncerci,
Dai legi si legi relatii ce vor fi doar prietenii pe veci.

Si deja incepe sa se cunoasca cine mi-e prieten in viata
Oricine-ar fi, nu cred nimic chiar daca-mi spune tot pe fata
Si-oricat as incerca nu pot orice admite
Ca-n sinea mea ma bate-un gand ca cineva ma minte.

Greu mi-a fost sa-mi dau seama ca sunt inconjurat doar de oameni bolnavi
Care-si fixeaza telul si-l urmeaza sec ca niste sclavi
Ei fac orice ca sa-si atinga scopul
Se dau prieteni adevarati ca sa le faca toti naivii jocul.

Cand oamenii au zeci de fete-n buzunar
Si stai pe langa ei, sa stii, e clar:
"N-o sa te creada nimeni niciodata!"
De-aia trebuie sa spun stop acestui anturaj cu aura ciudata.
mai sunt cateva, dar sunt gen texte hip-hop, nu statusuri daca esti interesat/a...

| hinaty♫ a răspuns:

Dintre cea mai sclipitoare stea, te-am ales pe tine, sa fie prietena mea, sa duc generatiile impreuna cu tine!

by mehappy