| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Cei care asculta rock/heavy :
Care este melodia voastra preferata?
Care este formatia preferata?
Care este subgenul de rock/heavy metal?
Ascultati opera metal/symphonic metal/power metal?
Cine asculta Edguy sau Avantasia?
big grin

Răspuns Câştigător
| bogdang a răspuns:

Megadeth - Kick The Chair (ca thrash) si Avenged Sevenfold - Save Me (sa zicem heavy metal)

Megadeth

Mai multe, nu ascult doar ceva anume.

Cam rar.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru bogdang):

Merci pentru melodia asta Avenged Sevenfold -Save Me! Nu stiam de ea... imi placewinking

12 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Megadeth - A tout le monde

Megadeth

Probabil Thrash Metal, dar sunt atât de multe genuri day dreaming...

Power Metal.

N-ascult, deși sunt deschis oricărei trupe, așa că... Ia să văd.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Black Sabbath-end of the beginning
Toatestraight face
Ascult mai multe.
Da.
Eu.:->

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Probabil ca deja tot TPU-ul cunoaste obsesia mea pentru Nightwish laughing Ei sunt preferatii mei. Iubesc muzica rock cu toate subgenurile ei. Timp de mai multi ani am incercat sa ascult rock cat mai variat, am incercat sa ascult din fiecare subgen cat de mult am putut. Dupa mult timp, Nightwish au ramas tot preferatii mei. Ador power metal si symphonic metal.

Hmmm...sunt atatea melodii care imi plac. Dar votul meu merge pentru Megadeth - Almost Honest. E o piesa de care nu ma satur niciodata. Megadeth e printre singurele trupe de thrash metal care imi plac.

Imi plac si Edguy si Avantasia insa daca ar fi sa aleg intre cele doua, cel mai mult imi place Avantasia.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru KuolemaTekeeTaiteilijan):

Bun venit, Decembrie 2011! laughing

| BeyondTheDarkSun explică (pentru KuolemaTekeeTaiteilijan):

Te numeşti cumva...Cristina?

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

De unde stii? happy

| BeyondTheDarkSun explică (pentru KuolemaTekeeTaiteilijan):

Am avut facebook acum ceva timp, şi te aveam în lista de prieteni, şi cel mai mare indiciu a fost...Nightwish:)) bineînţeles.Dar acum nu mai intru, în orice caz, pe facebook.În fine, cam atât am dorit să mi se confirme, mulţumesc pentru cooperare.:))
Uite şi-o melodie:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3hdFt6dkRbg#at=95

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Multumesc pentru melodie happy Ma gandeam eu ca de pe facebook ma stii, si acolo sunt cunoscuta datorita faptului ca postez in mod excesiv piese si poze cu Nightwish si Tarja laughing

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Lol,am crezut ca ai pus intrebarea zilele astea.laughing)
Ups, iar am dat-o-n bara.:-