| franci a întrebat:

Cei care au ajuns la olimpiada la faza nationala si internationala va rog sa imin spuneti si mie cum este cum sunt subiectele si la faza internatonala in ce limba este subiectul, cine suporta cheltuielile, cine plateste transportul, avionul daca trebuie sa avem si insotitor sau translator ceav de genul...etc

Răspuns Câştigător
| Raluu a răspuns:

Pai aveti insotior un profesor din tara. nu aveti transaltor, subiectele sunt traduse in limba materna, transportul si cazarea sunt suportate de tara care trimite elevii la faza internationala, iar subiectele sunt mai grele decat la faza nationala(cum era si normal); Bafta! Te pup