| Alexutza_5599 a întrebat:

Cei care au trecut prin clasa a 8. ce ziceti despre examenul de final...este greu.laughing si cu ce nota ati trecut? cateva detalii va rog...happy:-P fundita:X

Răspuns Câştigător
| Ale_8242 a răspuns:

Asa eram si eu paralizata de frica, toti profesorii si toti elevii care dadusera capacitatea ne speriasera ca e greu si alte alea, dar daca te pregatesti cum trebuie, nu e nimic complicat. La geografie a fost cel mai usor, n-am avut nicio problema, desi n-am luat 10, ci 9. 75; probabil exprimarea a fost nepotrivita. La mate totul consta in a fi foarte atent, nu trebuie sa te grabesti, ai timp suficient. Eu facusem si vreo 10 ore de pregatire la matematica cu o profesoara foarte buna, dar oricum n-a fost greu. La romana, ei bine, la romana mi-a picat text la prima vedere si eu recunosc ca sunt varza la astea. Stiam cam ce trebuie facut, dar poezia aia n-avea nici figuri de stil, nici pe ma-sa, nici pe naiba, nici nimic, asa ca am facut o mare varza la subiectul cel mai important. Si am luat cea mai mica nota din cele trei examene, adica 8. 30, care mi-a scazut f mult media la capacitate. Am avut noroc de media claselor 5-8, peste 9. 5

1 răspuns:
| Lora a răspuns:

hee hee) Eu l-am dat acum 5 ani in urma, nu a fost greu dar na sunt emotiile alea care te chinuiesc.Totul va fi bine.Eu l-am luat cu 8, 66