| allasunshine a întrebat:

Este greu examenul cambridge fce? :-s as dori cateva detalii despre el, de la cine la dathappy

1 răspuns:
| showtime1 a răspuns:

Eu am facut doar cursul si la sfarsit a fost un fel de examen numai ca gratuit, tot pe baza cursului. Il diferentia de examenul original prin faptul ca nu era proba orala.
Trebuie sa inveti foarte mult la Writing, sa stii formulele de adresare, sa stii ce chestii trebuie sa folosesti al fiecare tip de scrisoare sau articol.
In rest iti va da un listening unde este bine sa ASCULTI cat de mult poti, sa incerci sa te gandesti numai la asta.
La Writing va fi exact ceea ce ai fcaut...pe parcursul cursului.
La Speaking sigur vei trebui sa folosesti expresii ca" As far as I'm concerned,...". Nu trebuie sa pari banala, sa zici "I think that...". Arata ca stii engleza. insa incearca sa fii si naturala, sa vorbesti cu acel profesor de parca ar fi prietenul tau.
Te vei descurca! Succes!happy