| idanna a întrebat:

Cei care aveti blog sau site pe wordpress. De ce blogul meu nu permite comentarii la postari (numai la pagini) Optiunea "Allow comments" este bifata! Mersi...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am
:)
da'mi id-ul sa iti explic
iti pot explica daca ai pe wordpress:)
al meu w www.juliee.wordpress.com:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa aprobezi tu comentariile :)
atunci cand primesti un comentariu la un articol o sa primesti un e-mai si acolo o sa scrie aprobare... dai click si gata iti apare comentul :)

am si eu blog pe wordpress:>:>

http://baw2wow.wordpress.com

| Cosmin_2153 a răspuns:

Hai sa lamurim ce e aia "post" si ce e aia "pagina" pe WordPress.

"post"-urile sunt articolele scrise de tine, iar ele APAR IN ORDINE CRONOLOGICA. Post-urile pot apartine de categorii si de asemenea, apar in arhive.

Paginile nu au o ordine cronologica, le poti spune "statice".

By default, pe wordpress poti primi comentarii la posturi, nu la pagini.

Blogul tau vad ca nici macar nu are pagini (ci doar posturi) happy

Si cum zicea Marius, trebuie sa "aprobezi" (sau sa aprobi mai pe romaneste) comentariile, daca ai setata aceasta optiune happy