| Eaaaaa a întrebat:

Ceva statusuri despre copilariee? Sau in genul "degeaba spui ca sunt copila, nu ma deranjeaza si imi place asa cum sunt" Va rogg! Pentru cele mai frumoase dau funda!
>big grin

2 răspunsuri:
| bunny112 a răspuns:

Copilăria este inima tuturor vârstelor.

Copilăria este locul unde Dumnezeu poate fi substituit c-un simplu surâs.

Copilăria. Singurul paradis pierdut.

Copilăria este o lume de miracole şi de uimire a creaţiei scăldate în lumină, ieşind din întuneric, nespus de nouă şi proaspătă şi uluitoare.

Copilărie. Situaţie penibilă în care, la bătrâneţe, ne simţim minunat.

Copilăria este partea tangibilă din paradis.

Copilărie. Perioadă a vieţii umane, intermediară între idioţia prunciei şi nebunia tinereţii - la doi paşi de păcatele maturităţii şi la trei de regretele bătrâneţii.

Copilăria e cadoul pe care ni-l dă viaţa

Copilăria e taina dezvăluirii viitorului.

Scriu şi anii parcă zboară
şi-s copil: a câta oară

Copilăria este inocenţă. În sufletul unui copil este atât de multă speranţă şi dragoste încât rănindu-l i-ai omorî surâsul. Copilăria este cea mai puternică armă împotriva răutăţilor adânc înrădăcinate în inimile oamenilor.

Copilăria e o stare fără vârstă, ea ţine de infinit, este singura felie care topeşte întregul univers înconjurător, vârsta în care nu spaimele de moarte îl macină pe om, ci spaimele de care se înfioară şi gâzele, parte şi ele din acest întreg fabulos numit natură. Copilăria este seismograful care anunţă cutremurele intime de mai târziu; în funcţie de ea, omul se comportă într-un anumit fel când e matur, şi nu altfel.

Copii gasesc totul in nimic, oamenii gasesc nimic in tot.

COPLILARIA…un cantec sfarsit prea devreme… o floare uscata inainte de termen… un sunet pierdut…

Copilaria, adolescenta, doua "secunde" din viata despre a caror valoare ne dam seama cand e prea tarziu.

sper sa-ti placawinking

| Musique a răspuns:

Buna!happy
-"copilarie inseamna viata pentru mine"
-"copil-da asa sunt eu"(asta mi se pare cea mai superwinking )
-"pana la urma toti suntem copii"
-"copil sunt,si asa voi ramane"
-"copilul din mine a plans"
-"copilul din mine a ras"
-"de ce copil-pentru ca asa vreau"
-"nu, in inima mea tot copil sunt"
-"childhood = life"(copilaria=viata")
-"copilaria este inima tuturor visurilor"
-"copilaria-paradisul pierdut"
-"copilaria=primavara tinereti mele"(cam ciudat, recunoscbig grin )

Astea mi-au venit in minte acum big grin. Sper ca te-am ajutatwinking
funda puppy dog eyes?