| marina1253 a întrebat:

Ceva titluri de carti cu vampiri, ingeri, demoni, moarte si alte chestii de genul? precizez ca titlurile as vrea sa fie scrise in romana alaturi de autor

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Interviu cu un vampir -Anne Rice
Vampirul Lestat-Anne Rice
Regina Blestematilor-Anne Rice
Pe astea le-am citit si sunt intr-adevar carti adevarate cu vampiri nu porcariile alea gen Twilight.
Aici ai o lista de carti care apartin aceleiasi autoare (cartile ei s-au vandut in peste 100 de milioane de exemplare,devenind printre cei mai populari autori din istoria Americii recente), vrajitoare, ingeri, vampiri, varcolaci etc. http://annerice.com/Bookshelf-AllBooksInOrder.html