| DiukOAlta a întrebat:

Chiar am nevoie de un sfat Funda plus vot:M-am combinat cu u n baiat si eu ca sa zic asa sunt mai dolofana da nu exagerat si totusi el tin emult la mine si eu la el dar prietenii lui se rad de faptul ca e combinat cu mine deci aici e problema ma despart sau nu de el eu nu vreau sa rada de el si chiar tin la el... un sfat va rog funda si vot

9 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Daca el te iubeste si tu il iubesti ce mai conteaza parerea altora, asta inseamna ca daca esti putin mai gras(a) nu trebuie sa ai prieteni, doar nu traiesti cu ei. Sfatul meu "" NU-L PARASI ""

| UPT a răspuns:

Ar trebui sa-si aleaga prietenii mai cu atentie. Daca sunt prietenii lui, nu sr rade. Eu zic sa nu va luati dupa gura lumii. Probabil sunt invidiosi. Treaba lor daca rad sau nu. Important este ca voi va iubiti!

| Anon352 a răspuns:

Pai cunosc foarrte bine problema ai 2 posibilitati

1.Ori nu-i bagi in seama si le gasesti si lor cate un defect si incepi sa razi de el de exemplu daca unu i gicant il jignesti daca unu i slab il faci ma tzantzarule prefer sa fiu ca mine decat ca tine... no las ca cand mergem in excursie ne tii tu la toti bagajele sa nu te ia vantulaughingsau
2.Sa te desparti de el si sa ii spui bine motivele
Eu as alege 1winking

| sweetgirl24 a răspuns:

Nu conteaza cum arati, iar daca el te iubeste si te accepta doar asta conteaza!

| DjSannan a răspuns:

Cred ca esti tanara dupa cum ai pus intrebarea, dar mai tarziu o sa iti dai seama si tu, nu lasa pe nimeni sa se bage in relatia voastra e sfatul meu un sfat simplu si la obiect

| Stefania_3298 a răspuns:

Mai stai cu el vre o luna-doua dupa care vezi si uh ce reactii are daca tine la tine in continuare, atunci mai stai combinata cu el, daca incepe sa rada sau sa se indeparteze de tine desparte-te de el si sa nu-ti para rau ca vara e la dispozitia ta.

| RalluOfr a răspuns:

NU trebuie sa te desparti de el pentru ca si mie mi s-a intamplat la fel cum ti se intampla tie iar eu le-am explicat prietenilor lui si prietenilor mei care este intreaga situatie dupa 24 de ore au venit sa isi ceara scuze iar cand am implinit o luna cu preietenul meu ne-au organizat o petrecere, deci in continuare vreau sa zic ca multi sunt invidiosi si ca poate tu esti foarte frumoasa si vor prieteni lui sa se combine ei cu tine.

| lastrockingangel a răspuns:

Pai, daca el chiar tine la tine si tu chiar tii la el atunci nu trebiue sa va despartiti, trebuie sa vorbesti cu prietenii lui si sa le explici ca intre voi doi chiar exista o legatura stransa sau sa nu bagi in seama ce spun prietenii lui sau sa ii spui lui sa vorbeasca cu prietenii lui
Sper ca te-am ajutat

| GetFit a răspuns:

Nu te despartii de le doar pentru ca rad,, oile" in turma.Asta e un instinct de turma,fiecare il are si nu e pra frumoshee hee.
Daca nu iti place constitutia actuala(nici a mea nu imi place)munceste pentru una satisfacatoare.
Daca el te place asa, nu ai de ce sa te desparti dde elwinking!
It`s summer, have fun!