| Elenana a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat am cunoscut un baiat care la prima vedere parea dragut na si acum prietenii nostri vroiau sa ne combine si na imi ziceau ca el ma place foarte mult si s-a indragostit de mine si a lasat-o pe alta pentru mine dar eu nu stiam ce sa cred si ne-am combinat dar acum mi-am dat seama ca nu-l plac si nu stiu cum sa-i spun ca din cate am vazut e o fire foarte sensibila si nu vreau sa-l ranesc si sa faca o prostie din cauza mea, va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac, Funda

4 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa te desparti de el de cat timp esti impreuna cu el e posibil sa nu-l fii cunoscut cu adevarat fiindu-i frica sa-ti arate adevarata fata incearca sa-l cunosti mai bine dar daca vrei sa ignori sfatul asta si sa te desparti de el iti recomand sa-i spui ca te-ai prea grabit cu reletia asta si pentru tine nu mai functioneaza

| dana1407 a răspuns:

Ce varste aveti? ca sa stie lumea la ce sa se raporteze. Poti alege: ori suferi si tragi tu, ori ii explici ca nu merge si iti asumi riscul sa faca vreo tampenie. Asta se intampla cand va grabiti sa va faceti o relatie inainte sa cunosti mai bine omul din fata ta. Vezi, ai de invatat pentru data viitoare, pana atunci explica-i baiatului ca nu e pentru tine si nici tu pentru el. N-are de ales, incurajeaza-l ca o sa gaseasca pe cineva mai bun. Daca zici ca e sensibil, ia-l incet si subtil, cu grija si nu il face sa se simta prea prost.

| Elenana explică (pentru dana1407):

Eu am 16 ani iar el 18

| dana1407 a răspuns (pentru Elenana):

Inteleg! daca tu simti ca nu esti in largul tau si sentimentele tale nu sunt alea care trebuie sa fie, atunci renunta, dar cu grija. Mai gandeste-te la un aspect, daca a parasit-o pe fosta pe motiv ca s-a indragostit atat de tare de tine, nu ar fi in stare sa te dea la o parte pentru altcineva, de care s-ar indragosti, iar, atat de tare?