| anonim_4396 a întrebat:

Cica s-a demonstrat faptul ca oamenii foarte inteligenti au o doaga lipsa.
Atunci, oamenii extrem de destepti sunt nebuni?

3 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Nu, sunt doar diferiti de turma.

| vioricavio a răspuns:

Tot timpul oamenii foarte destepti sunt considerati ciudati sau nebuni si asta din cauza ca ceilalti nu i inteleg sau nu pot gandi la acelasi nivel ca acele genii.

| LeeDora a răspuns:

Despre oamenii foarte inteligenți se spune că ar fi genii neînțelese, cum ar fi Mihai Eminescu. în niciun caz nu le le lipsește o doagă. Adică, nu mă bag, poate unora da, dar nu tuturor!