| Anaais a întrebat:

Cina imi poate da versurile traduse corect in limba romana la Forgive Me-Group 1 Crew?
http://www.youtube.com/watch?v=A33xhCUTiOo

Răspuns Câştigător
| TimariuLuisa a răspuns:

O sa incerc sa traduc cat mai bine:

''Tata, trec prin niste incercari foarte grele. Pare ca lumea asta nu devine mai buna.Cu cat incercam sa ne apropiem mai mult de Tine, Tatal, fugim de tronul Tau.
Mi-am petrecut atatea nopti intrebandu-ma cand se va termina, cand va veni ziua in care fericirea va incepe. Alerg in cursa dar pare atat de greu sa castig. Sunt satul sa alerg, stomacul meu nu mai suporta, am sa strig dupa ajutor ca mai apoi sa il vad topindu-se. De multe ori, in multe feluri mi-am spus ca e ok si furia a fost pretul care a fost platit. In timp ce aceste vise slabe striga sa revina acasa, sarcina a fost prea grea iar eu continuam sa fug de tron.Nu mai pot sa suport asta, simt gustul spiritului meu infometat, Doamne ajuta-ma sa ajung Acasa.
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.
Doamne te rog!
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.
Am ajuns la un acord si acela e de a arde ambele capete ale corzii si sper ca autocontrolul va invinge inainte sa ma sufoc cu pacatul acesta care ma distruge.Am nevoie de Dumnezeu in orice fel, niciodata nu o sa reusesc, nu. Ducandu-ma inapoi la felul cum am fost inainte ca Hristos sa intre in viata mea! Nu as putea sa o fac, as pierde, lupta nu are niciun rost. Si scriu acest cantec pentru oamenii care nu apartin lui Dumnezeu. Ma rog pentru ei ca durerea pe care o simt si lucrurile care au mers in viata asta plina de dezamagire si tristete pentru ca tati nu te-a iubit ca pe ceilalti copii si e enervant, stiu cum te simti. Toata fiinta ta vrea sa renunte, te simti blocat, si eu ma simt la fel, Doamne te rog ajuta-ne sa rezistam!
Nu m-ai putea plati sa renunt la ideea adevarului. Speranta ca as putea sa reusesc in viata asta si as putea sa gasesc un loc unde nu exista lacrimi, vreau atat de mult sa Te gasesc cu bratele deschise. Stiu ca Tu ma iubesti, Tu astepti sa da-i pace sufletului meu.
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.
Doamne te rog!
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.
Doamne nu stiu pentru ce anume ma lupt.Trebuie sa fie mai mult decat viata aceasta, stiu, dar inca sunt aici, luptand fara sa renunt. Gasesc putere in iubirea Ta, iar Tu o sa ma vezi.
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.
Doamne te rog!
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.
Doamne te rog!
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii, Valea Umbrei Mortii...
Doamne te rog!
Doamne, chiar daca umblu prin Valea Umbrei Mortii eu nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine.Imi este doar frica (,) ca nu mai am destul timp sa spun lumii ca nu mai este mult timp ramas.''
Da, cam asta e. happy Sper, chiar sper ca am tradus bine pentru ca nu stiu daca se intelege mare lucru, dar eu am incercat sa ma fac cat mai bine inteleasa.In orice caz, mesajul melodiei e chiar super.
O zi buna! big grin

| Anaais explică (pentru TimariuLuisa):

Multumesc mult, mi-ai fost de mare ajutor.

| TimariuLuisa a răspuns (pentru Anaais):

Ma bucur happy