| Byuu_Byushu_1995 a întrebat:

Cince imi zice ce studii trebuie urmate pentru a deveni invatator? Fuda:*

Răspuns Câştigător
| oanaoana23 a răspuns:

Depinde profesor de ce. iti trebuie liceul pedagogic, daca vrei sa incepi asa, devii suplinitor, apoi daca vrei sa depii profesor de biologie, de exemplu te duci la Biologie, pentru a deveni profesor ai grija ca la facultate sa urmezi seminarul pedagogic, la fiecare facultate este si te inscrii daca vrei, la cerere, pentru ca conteaza, acolo iti explica ce si cum exact