| Change a întrebat:

Cine are rabdarea necesara pentru a-mi explica cum se creaza un blog? vreau un raspuns foarte detaliat iar cel care reuseste sa ma faca sa inteleg primeste funda :d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Primul pas este sa intri pe www.blogger.com. Dupa ce ai intrat ai doua optiuni de logare: fie te loghezi cu contul de Gmail, fie creezi cont nou de Blogger. Daca doresti sa creezi cont nou de blogger dai click unde scrie "Don't have a Google account? Get started!" ( http://i.imgur.com/Q1REm.jpg ). O sa te duca intr-o pagina care arata asa http://i.imgur.com/ZLPaX.jpg. Dupa ce completezi, te loghezi cu noul tau cont. Trebuie sa fie o portiune unde scrie Creati un blog. La "Titlul blogului" o sa scrii cum vrei sa se numeasca blogul. Adresa de blog care o vei alege (de ex.:
www.exemplu.blogspot.com) va fi adresa unde va fi gasit blogul. Alege sablonul care il doresti(adica un fel de tema a blogului; cum arata). Click continuati, click "Incepeti sa utilizati blogul". De aici inveti singura. Sper ca ai inteles ceva.
O zi buna! :*

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Nu este asa de greu sa-ti faci un blog trebuie sa dai doar la un site si sa-ti faci cont ca la messenger. Uite da click pe acest link: https://www.google.com/......NewAccount
Acela este un site doar care ti l-am dat ca sa-ti faci cont:
1.iti spune sa-ti spui adresa de e-mail a ta(de exemplu molly_doly@yahoo.com acel id e fals nu cred ca exista);
2.iti spune sa repeti inca o data adresa de e-mail;
3.iti spune sa scrii o parola si apoi la urmatoarea sa-ti rescri parola;
4.sa-ti scrii numele care-l vrei pentru blog(de exemplu "Change")
5.la "Email notifications"bifezi casuta
6.scrii in cat esti nascuta sau luna nu sunt sigura apoi dai jos bifezi ca esti de acord cu termeni si dai continue si scrii codul care ti-l arata ei este un cod de verificare.

1. apoi iti scrii numele blogului tau.

1.si apoi iti faci profilul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Completeaza aici : https://www.google.com/......NewAccount

Simplu, nu?