| Noname4love a întrebat:

Hey TPU...cum as putea sa`mi fac un blog. detaliat. cel de la care inteleg cel mai bine primeste funda.big grin.

Răspuns Câştigător
| Larysa13 a răspuns:

Http://www.blogger.com/

3 răspunsuri:
| Yarinn a răspuns:

Eu am blog pe wordpress si e destul de simplu sa-ti faci unul. Iti voi explica pe pasi:
1. intri pe www.wordpress.com si dai click pe butonul portocaliu, "Get started here"
2. iti va aparea un formular, de genul pe care sigur l-ai mai completat inainte; intai iti cere adresa blogului tau (care va aparea asa: "www.aicinumele.wordpress.com")
3. username-ul este cel care apare atunci cand postezi pe blog si cand comentezi (pe al tau, sau pe altele)
4. dupa ce scrii parola si adresa de mail, trebuie sa alegi limba in care va fi blogul tau
5. apoi completezi datele ce vor aparea pe profilul tau si gata, ai un blog :)

| Leandro a răspuns:

Incearca cu www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Blog ori site GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| S0b3 a răspuns:

Http://www.bule.ro/ fa-ti pe asta!