| FriendsShow a întrebat:

Cine credeti ca e cea mai buna echipa din lume? dupa dinamo si barca... funda

12 răspunsuri:
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

A facut un nene calculul lui matematic si i-a dat 21.

Răspuns utilizator avertizat
| Traian a răspuns:

De fapt sf lumi nu va veni asa repede pe cum credem noi. stai linistit ca nu o sa apuci sf lumii

| AdytzTheWolf a răspuns:

Sfarsitul Lumii laughing, haideti ma fiti seriosi, la varsta care o aveti voi mai credeti in povesti nemuritoare laughing, ii rasare la unu in cap sa zica ca e sfarsitu lumi si zice la lume ca cica Sfarsitu Lumii vine, sunt doar inventi de ale ziaristilor pentru a avea raiting, Sfarsitu Lumi va veni cand vrea Dumnezeu nu cand ii se scoala la cate unu, Nimeni nu are de unde sa stie cand va fi sfarsitu lumii ASA CA LASATI POVESTILE NEMURITOARE, cica sfarsitu lumi va fi atunci, sfarsitu lumii in curand rolling on the floor rolling on the floor Doamne ce au ajuns oameni din ziua de azi, cred tot ce vad si aud, Repet Dumnezeu decide nu noi!

| xNirvana a răspuns:

De fapt "sfarsitul lumii" este pe 21 decembrie 2012.Si se spune ca nu se va sfarsii viata pe pamant ci vom intra intr-o alta dimensiune. Celelalte date se considera false.
Concluzia ca va veni acest moment a fost trasa de mayasi, deci numarul 21 a fost ales intamplator, sau poate nu, daca stam sa ne gandim bine data: 21 12 2012 are 3 de 21 plus ca suntem in secolul 21.
Sper ca te-am ajutat.

| Luissa123 a răspuns:

E ceva legat de calculele lor cu cifra 7 si alte cateva date si lor le iese mereu 21 dar nu te teme sfarsitul va fi cand va vrea dumnezeu nu cand spun ei

| spinake a răspuns:

NU este sfarsitul lumii, este sfarsitul timpului. Incepe o alta era, mai buna!

| Ccrysu a răspuns:

U chiar crezi ca exista sf. lumii iar noi stim...nici nu stii cum vine. poate sa vina si in ziua de azi... asa ca nu te mai gandi la ce nu trebuie, si traieste fiecare clipa a vietii tale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca 20 era luat.
Pentru ca 21 e un numar frumos.
Pentru ca 21 invers e 12.
Pentru ca 21 e al 22-lea numar in ordine crescatoare.
Pentru ca asa e.
Pentru ca asa vor nebunii aia.
Dar de ce te intereseaza? Chiar nu ai ceva mai bun de facut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se crede ca sfarsitul lumi va veni pe 21.12. 2012 doar pentru ca au prezis mayasi dar tu alegi ce vrei sa crezi o prezicere ilogica sau in adevar, nu vom muri calmeaza-te prezicerea acea nu are nici o logica.

| Senorita2000 a răspuns:

Eu nu cred ca va veni sf lumii.Si in biblie scrie ca nici Iisus nu stie cand va veni Tatal pe pamant.

| 2smart4u a răspuns:

Nu stiu dar acel sfarsit de pe 2012 e pe 24 decembrie laughing