| EvangelineDS a întrebat:

Cine e lucifer?[un inger?]

Răspuns Câştigător
| PsT_6707 a răspuns:

(pe scurt) se zice ca a fost un inger, care cu timpu a vrut sa aiba puterile lui Dumnezeu, a cazut in pacat pentru invidie si D-zeu l-a aruncat intr-un loc unde el poate avea puterea pe care si-o dorea... in iad.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E dracul.

| pwp a răspuns:

A fost inger prima data, apoi a devenit satana!

bye-bye

| arhanghelu a răspuns:

Această asociere a lui Lucifer cu cea a unui înger căzut vine dintr-o interpretație particulară a unui pasaj din Biblie (Isaia 14:3-20)

Lucifer este un nume deseori dat Satanei în credința creștină

sper ca ai inteles tongue

| Tania a răspuns:

Seful dracilor, fost inger izgonit din cer pentru ca a vrut sa ii ia locul lui Dumnezeu.

| rebeka_7886 a răspuns:

laughing.nu e draq.laughingun inger rau

| Bibbixoxo a răspuns:

Lucifer este un fost inger acum fiind unul din bad boys laughing

| dalia_7907 a răspuns:

Fost inger.Acum e "cel rau".