| anonnimaeu a întrebat:

Cine imi da si mie niste statusuri pentru o pagina pe facebook... ceva mai noi nu de alea care apar peste tot :* pup si dau fundita celor mai multe si mai reusite

1 răspuns:
| xRebecaaa a răspuns:

Heiii :* • Toți avem o pereche de aripi, dar numai cine visează învață a zbură.
• A avea conștiință curată înseamnă a avea memorie proastă.
• Dați-mi un vis de trăit că realitatea mă omoară.
• Sunt oglinda adevărului uitați-vă înăuntru și descoperiți golul ce este în voi.
• Vorba multă, sărăcia omului...
• Crezi în dragoste la prima vedere sau e nevoie să mai trec încă o dată?
• Cei cinstiți sunt inadaptații societății.
• Împreună vom cunoaște lumea eu știu iadul, tu știi raiul, hai să cunoaștem amândoi Paradisul!
• Hai să trecem la fapte că de vorbe m-am săturat!
• Domină ca să nu fii dominat!
• Nu sunt un om obișnuit, pentru că am dreptul să fiu extraordinar.
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
• Prea mulți proști pentru o țară așa de mică.
• Dacă o păsărică ți-a șoptit ceva, atunci înseamnă că ai înebunit, pentru că păsărelele nu vorbesc.
• Există două cuvinte care îți deschid multe uși, trage și împinge.
• Cei care te critică nu vor decât să te schimbe, pentru că văd în tine ceea ce ei nu au să fie niciodată!
• Există bătălii pe care e bine să le ocolești nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câștigându-le!
• Nu este important să câștigi, este important să-l faci pe celălalt să piardă.
• A studia înseamnă a te îndoi de inteligența colegului de birou.
• Peștele care luptă împotriva curentului, moare electrocutat.
• Cel care se naște sărac și urât are mari șanse ca atunci când o să crească, să își dezvolte ambele calități.