| kissmypixles a întrebat:

Cine imi da si mie un referat despre patrulatere plssshappy!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Referat PATRULATERE
Detaliu referat:
PATRULATERE Paralelogram. Proprietati. Definitie : Paralelogramul este patrulaterul convex cu laturile opuse paralele. D C A B Daca : AB // CD si AD // BC ® ABCD este paralelogram. Orice diagonala formeaza cu laturile opuse alterne interne congruiente. Proprietati: -laturile opuse sunt congruente; -doua laturi opuse sunt paralele si congruente; -unghiurile opuse sunt congruente; -diagonalele se impart in segmente congruente. Punctul lor de inter...

Gata!
Oferi, fundita?puppy dog eyes

| XxMALVIxX a răspuns:

TPU nu rezolva teme.