| HelpBoy a întrebat:

Cine imi esplica si mie cum se joaca TRIBURI jocu ala online.
Eu nu inteleg.
Funda pentru cine imi explica bine.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Si ii un joc atat de simplut...
Ai 3 resurse de baza, lemn, metal si lut, si ferma care, in functie de cat de mare este, iti determina max populatiei.
Si incepi prin a-ti mari baza de productie, upgrade-zi taietorul de lemne, mina de fier si groapa de clei, cand ai o productie mai "solida" te apuci si faci baraca, acolo antrenezi soldati si cand ai deja mai multi (vreo 100-150 sulitasi) incepi sa ii trimiti pe la satele parasite, si cand se intorc iti aduc resurse. Tactica asta se numeste "ferma la satele parasite" si poate sa-ti aduca mai multe resurse decat ti-ar aduce cladirile tale in plus daca le-ai fi upgradat si nu ti-ai fi facut soldati. Apoi upgradezi baraca, faci fierarul si poti sa-ti faci soldati cu sabie, te mai dezvolti si incepi sa-ti faci calareti s. a. m. d.
Si asa, ajungi sa ai un satulet mai mare, ai poate vreo 800-1000 de puncte, si apoi vine un tip barosan, care are vreo 5-6 sate de 1500-3000 puncte fiecare, iti prapadeste toata apararea si apoi incepe sa te "fermeze", adica sa faca ce faceai si tu cu satele abandonate.
Si o iei de la capat. Sau faci ca mine, renunti la jocul ala si incepi sa joci un mmorpg, sau sa joci un joc de strategie gen settlers sau heroes sau idk what else.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai jucat si prima oara