| NevermindXEXEXD a întrebat:

Cine imi explica cum e cu pariurile sportive la fotbal? De pe real bet?
Ce reprezinta 1_X_2_1X_2X_12?
Si cifrele de sub ele

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Sa o luam cu inceputul, sa zicem ca un bilet, e meciul Manchester City-Liverpool sa zicem,, vezi ca sub acest meci sunt numere, acele numere reprezinta cotele de meci, cu cat numarul este mai mic, cu atat echipa x e favorita la casele de pariuri pentru a bate.

1=Bate echipa gazda
x=egal
2=Bate echipa oaspete
1x= E combinatie, poti sa iei ca bate echipa gazda sau iese egal
2x= acelasi lucru, doar ca aici bate echipa oaspete sau iese egal
12= Ori bate gazda, ori oaspetele,, nu exista egal
Combinatii sunt zeci, poate sute, alea deja sunt pentru profesionisti, cu multe cote, alea sunt cele mai mai riscante.