| iona98 a întrebat:

Cine imi explica si mie faza cu " nimic nu vine din nimic"?
Chiar nu inteleg...
Mersi, funda!

4 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

Poate avea mai multe intelesuri.De exemplu daca vrei sa ai merite trebuie sa faci ceva, ele nu vor fi primite daca nu faci nimic, sau daca se supara cineva pe tine nu se supara din nimic. Sper ca ai inteles ca altfel nu stiu sa iti explic.laughing

| Radu284 a răspuns:

Se refera la cauzalitate. Nimicul nu are nici o proprietate fizica, deci nu are cum sa fie o cauza. Nu poate crea ceva. Deci orice exista, orice se intampla, are o cauza, un eveniment anterior.

| badboybitter a răspuns:

Nu poti extrage (scoate) ceva din nimic ...ca nu poti, nu exista. Trebuie sa ai ceva din care sa poti face altceva.

| biosh97 a răspuns:

Orice are o cauza si nu poti avea rezultate fara o cauza, fara munca. happy