| AlexandruHS a întrebat:

Cine imi poate spune ce se face pe clasa a X-a la informatica si la matematica, pe profil matematica-informatica intensiv. Adica ce se preda.
Funda.

2 răspunsuri:
| CreaţaWsz a răspuns:

10 ore de infirmatica si 8 de matematica pe saptamana. Si restul materiile cate o ora din fiecare si cate 2 la anumite materii (limba straina, romana si o stiinta).

| CreaţaWsz a răspuns:

O sa fie greu si se preda cam toata materia care ai facut-o pana acum si ceva mai nou, logaritmi, algoritmi, ecuatii, fractii, radicali, nr complexe, geometrice, module, teoreme etc. Sunt multe si o sa fie greu, succes.