| adriana97_5200 a întrebat:

Cine imi poate spune niste intrebari pentru interviu tema:viata adolescentului...

4 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Cum vezi tu viata de adolescent? Usoara, dificila?

Prin ce crezi ca se deosebesc adolescentii de azi cu adolescentii generatiei trecute?

Cum definesti adolescenta?

Are o mare influenta aceasta perioada(adolescenta) asupra individului in formarea lui ca personalitate? Argumenteaza.

Prin ce se deosebeste adolescenta de copilarie? Dar de maturitate?

Cu ce probleme se confrunta adolescentii de azi?

| RoxiutzaRux a răspuns:

Crezi ca poti face anumite lucruri decat ceilalti atata timp ca tu esti adolescent? Care este sentimentul adolescentin? Stii ce e adolescenta?

| saiukarra a răspuns:

Cum iti sunt trairile in comparatie cu cu ceace ai trait pina acum? te simti teribilist, curios, dornic de a afla cit m-ai multe intr-un timp cit m-ai scurt? etc, etc

| Oxy_2697 a răspuns:

Are dreptate Saiukarra gandeste-te cum esti sau ai fost tu la varstra Adolescentei.Cum ti-ai trait-o. Uni adolsecenti vor sa afle cum poate sa fie bine vazuti sau cum sa traieasca o viata palpitanta ca si a ta sau a altora din jurul lor.Si asa te gandesti si ce ai mai facut tu in copilaria ta si poti sa pui si de acolo.Numai sa fie cat mai scurte si cat mai interesante. Te pup