| simona_2792 a întrebat:

Cine imi pune si mie niste statusuri(nu site`uri). frumoase dau >funda:Xbig grin

Răspuns Câştigător
| xToxicObsession a răspuns:

Iti dau eu cateva [ le'am gasit pe un site , dar daca nu vrei site-uri iti dau cateva de acolo ]

Vreau s`alerg,dar stau pe loc,ma simt nebuna,dar nu`s deloc,vorbesc cu mine dar nu m`aud,as vrea sa plang si totusi rad.~"

And it might be wonderful, It might be magical. It might be everything I waited for, A miracle. Oh, but even if I fall in love again with someone new, It could never be the way I loved you ! love struck

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă.

Aud v0cea de deasupra mea. Spunându.mi că nu eşti bun pentru mine .Dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.`

N`am iubit p nimeni cu atata dor ... si de-a fost ceva ... a fost trecator.

'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

StOoP! GaTa-GaTa,nU vreaU sa ma fUre altu`no talking fura.ma` tu ca`| maI bine batting eyelashes,ca sh m|e |m` conv|ne blushing

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`.ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTnei de pe pamanT.love struck

Every day without you...is like the world without the sunlove struck

A day without you is like a year without rain love struck

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut ! love struck

As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita !love struck

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa potsi pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu`l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • J` tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat sperantsa s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti ! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul SuSlove struck • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

Cu tine in gandlove struck, stau noapte si zilove struck, si nu stiu viata fara tine cum ar filove struck.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putinelove struck

• Esti locu'n care intotdeauna m'am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

? Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ? Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor !love struck

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck ? Dar noi nu inseamna mai multilove struck ? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck. •

Du`te. somn usor. Fa bine. in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine. sa stai. retine. Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

? Daca vrei sa ma cuceresti. Invata sa iubesti. ?

pfff. Ce Sa`Tzi Fac ? AsTa e Firea. cReDeai Ca n ViaTa Te inSheaLa DoaR Pr!V!Rea ?

•[love struck] Sa nu ma intrebi de ce lumea din jur nu mai e. in mintea mea acum traiejti doar TU . [love struck]•

[love struck] Orice s`ar intampla el p mne` ma ubesjte`[love struck] . Eu sunt fetitsa lui. sji fara mne`nebunesjteeee` [love struck]

AcCePtA`Ma FaRa NiCi1 ReGrEt. PrOmIt Ca O sA FiU SiNgUrU` TaU DeFeCt. [love struck]

[?].OrIkT VoOr uNii. Nu Ne DeSpArTsIm. OriKt SpOoN aLtSii. NoOi Ne IoObIm. AzI Ne CeRtAm K`aJa E DrAgOsTeA. MaInE. SoArTa Ne Va ImPaCa. [?]

Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte.Invatz sa intorc spatele cand nu sunt pretzuita...Invatz sa ma fac respectata.Chiar daca nu toata lume m`nghitebatting eyelashes

[_[-[? Si realizez ca pot...[Sa uit tot]?Ca si cum n-ar fi existat deloc Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum poate am pierdut ce aveam...ptr altcva mai bun?]-]_]"

Acolo sus intr-un coltz de cer

E lumina si pot sa sper

Ca intr-o zi eu voi afla

Unde esti iubyrea mea

Acolo sus intr-un coltz de cer

Se afla sufletul meu stingher

Dar stiu ca va veni o zi

În care eu te voi gasi

invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin

» Doar viata pe care o traim pentru altii este o viata ce merita sa fie traita. [?] «

2 răspunsuri:
| Magda267 a răspuns:

"Ca orice opera de arta, femeia se vrea admirata, vrea sa atraga priviri, dar in acelasi timp se preface rusinata cand se stie observata, si roseste timid cand primeste un compliment "neasteptat"."

O femeie nu iti va spune niciodata exact ceea ce gandeste, tocmai pentru ca asta o face frumoasa.

O femeie intotdeauna isi ascunde ghearele tocmai pentru a stii ca le are

Inima unei femei e un ocean plin de mistere."

O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera."

Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite, nu intelese.

"Imi pierd dorinta de'a avea ce caut, tot cautand ceea ce doresc."

Cand femeia spune "NU", inseamna "POATE", cand spune "POATE", inseamna "DA". Si daca spune "DA", Inseamna ca nu'i femeie."

Frumusetea unei femei nu s-ar putea rezuma niciodata numai la ceea ce este la suprafata.

O femeie este sublima si perfecta tocmai pentru faptul ca niciodata nu o poti compara cu altceva, iar asta o face atat de greu de inteles.

Frumusetea unei femei este una delicata. o femeie nu are nevoie sa faca nici un efort pentru a iesi in evidenta.

"a iubi inseamna a da cuiva sansa sa te distruga.si sa speri ca nu o va face, totusi."

E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat."

Fratilor va spun cinstit. Orasul ne-a nenorocit.Hai sa ne mutam la mare. O tara de orase goale."

Cum ar fi barbatii fara femei? In primul rand fericiti! Apoi putini, putini, din ce in ce mai putini!

In cea mai mare parte a istoriei, anonimul a fost o femeie"

"Barbatul este cea mai elevata dintre creaturi. Femeia este cel mai sublim ideal."

"Barbatul este plasat acolo unde se sfarseste pamantul, femeia acolo unde incepe cerul."

"Acum stiu ca marea ma asteapta.Nisipul ma va saruta si el."

cea mai mare enigma a barbatilor: ce vrea de fapt o femeie?"

"Femeile au tendinta de a trai mai intens orice."

"Casa unui barbat este castelul sotiei lui.

"o femeie cuminte nu'ti poate provoaca dorinte."

Stiu un loc in care pot sa visez oricat ar fi de greu."

Femeia perfecta e cea care te face sa zambesti dimineata."

"Fug de tentatii. p bune. dar ma odihnesc la fiecare 5 minutelaughing"

femeia e o carte care se sfirseste cu inceputul."

"Visez un anotimp in care sa-ti rara chipul dimineata din muntii ce ma iubesc.

Nu este important sa castigi este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.laughing

"Mereu cautam ce nu gasim.si mereu ce nu avem dorim.

"Să fim când eu când tu, un joc în care nu mai încape nimic.

Femeia îngenunchează marile personalităţi masculine.

Daca esti vant.sunt ploaie. daca esti soare.sunt nor. daca esti TU sunt EU

Femeia se naste aristocrata si, daca se dovedeste demna moral, este egala cu regii.

Nici acum nu mã împac cu EL dar lupta mea cu EL a devenit elegantã.

"În adâncul ei, femeia este nesupusă."

Femeia este o cursa, inima ei este un lat si mainile ei sunt catuse"

"Eu ti-am upgradat sarutul. ti'am iubit necunoscutul"

Visez un anotimp in care sa-ti rasara chipul dimineata din muntii ce ma iubesc

| Magda267 a răspuns:

O femeie poate ierta cateodata un barbat care incearca sa o seduca, dar niciodata pe barbatul care rateaza o ocazie atunci cand i se ofera.
Voi fi mereu in urma ta.Eu voi fi in orice zi. Obsesia.
- Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti?
- Fluturi traiesc doar o zi pe pamant.as vrea sa ma fii nascut fluture sa petrec acea zi alaturi de tine, ca mai apoi sa mor fericita si sa ma inalt la cer, sa le spun celor de acolo ca si pe pamant exista Raiul.IN BRATELE TALE!
Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca culegi o floare numita IUBIRE!
Tu nu stii de mine. nu stii cine sunt. Dar eu mi-am creat o lume in care ne iubim si tu ma stii, ma vrei, ma ai, iar eu. eu te privesc si nu-mi ajunge. te simt si nu ma satur. te am si te mai vreau.
Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea.

De vei plange pentru mine spune-mi ca sa plang si eu. de vei plange pentru alta.iti doresc sa plangi mereu
Exista 4 etape catre fericire: 1-eu, 2-tu, 3-inimile noastre, 4-noi doi impreuna
Daca pe pamant exista vreun baiat care sa fie perfect pentru mine, atunci acela esti tu!
Se spune ca doar odata in viata te indragostesti cu adevarat. sper sa fiu si eu prin preajma ta!
Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!
Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor.
- Sa glumesti in iubire dar sa nu iubesti in gluma
Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti
- Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL.