Apache
| Apache a întrebat:

Ce bancuri sau povesti de groaza stiti?

5 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Scrii pe google bancuri de care vrei si iti da acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, tocmai asta fc, ciesc bancuri si povesti de groaza si tie nu-ti zic! na

| onixx_4863 a răspuns:

Un vecin de-al meu mi-a spus o poveste, si nu stiu daca este adevarata pentru ca eu l-am tot intrebat daca este adevarata si de 3 ani im tot spune ca este adevarata si ca nu are de ce sa ma minta, asa ca vo spun si voua.
A spus ca este la tara la el o casa parasita si ca el cu verisorul lui si cu fratele lui stateau pana seara si se distrau pe acolo.Un prieten de-al lor un om batran isi mai lasa oile prin gradina casei pentru ca este iarba buna pentru oi.Si intr-o zi ei au gasit o oaie moarta, si au ingropat-o in gradina si au pus un semn la ea ca sa stie unde au ingropato.In acea zi ei au incuiat usa casei acelea si au pus niste scanduri pe usa ca sa nu intre nimeni pentru ca becurile si prizele sunt alimentate cu curent, si sa nu intre cineva ca sa consume curent.Si a doua zi au plecat la lucru pe camp. A treia zi au venit si au descuiat usa si ce credeti ca au gasit in casa, oaia moarta cu matele scoase si plin de sange pe pereti.Dar vecinul meu mi-a spus ca nu avea cum sa intre nimeni in casa pentru ca numai ei aveau cheia si au batut scanduri in usa si au sigilato.
Un batran de acolo le-au spus ca in casa aceea a murit o femeie electrocutata, si ca se mai aude seara zgomote ciudate venind din casa. Dupa ce s-au intamplat acestea ei nu au mai intrat in casa si stateau numai prin curte, si intr-o seara au vazut ca pe acoperis ca niste tigle care au inceput sa se miste si dintr-o data a inceput un vant puternic si s-a trantit poarta foarte tare.Cand au vazut au fugit spre poarta si cand au dat sa o deschida nu au putut, poarta era incuiata. Atunci au sarit poarta si nu au mai mers acolo niciodata.

reala. un prieten de al meu cand s-a dus la biserica a vazut cu se misca crucea si la chemat isus la el.in fine s-a speriat oleaca cand m-i spus aproape ca plangea. dupa aia s-a in vacanta de vara s-a dus la bunica lui la tara si era o prtrecere unde se tinea dupa 10.noaptea3zile la rand (nu stiu ce se petrecea(dar in fine si s-a dus la petrecere si vede o fata superba cu o rochie alba semana ca de mireasa si normal cum se da el mare si tare se duce si intra in vb cu ea danseaza, rade.cand a condus-o acasa i-a spus sa o lase la stalp.zis si facu a doua seara la fel o intreaba cum o cheama ca la cat de emotionat era a si uitat la fel dupa petrecere o conduce pana la stalp, ce nu v-am zis ca dupa stalp era cimitirul si cateva case. ziua sta de vb cu o prietena si ii povesteste de ea cind ii spune numele ei aia se uita ciudat la el si ii spune ca nu are cum ca fata aia a murit cu 2 ani i urma avea 17 ani s-a dus la cimitir si s-a convins ca era aceeasi fata din fotografie si ca a ingropat-o cu rochie de mireasa ca fetele care nu apuca sa se marite si care vroiau acolo lo ingroapa in rochie de mireasa.

Mai demult am fost la o prietena acasa. Ne-am distrat dar la un momentdat am auzit pasi in pod. Nu am vrut sa ne povestim una celeilalte ca sa nu ne speriem. Dupa un timp am auzit un scartait puternig (cred ca venea din dulap) de aceasta data ne-am uitat una la alta si din priviri ne-am dat seama ca acele zgomote erau reale. Nu mai stiu de ce dar a trebuit sa mergem pe balcon. Era noaptea pe la 3. (Am uitaat sa mentionez ca avea perdele maro inchis peste toate geamurile inclusiv peste geamurile de la usa balconului) Am intrat in balcon. Apoi dintr-o data usa sa trantit, perdeaua sa tras pentru ca cei din casa sa nu poate vedea nimk. O fata de copil ne privea razand. Am fost ingrozita. La scurt timp (chiar daca era prin iulie) sa facut foarte frig. Apoi usa sa descis, becul(care era stins) s-a deschis si fata a disparut. Explicatia tuturor a fost ca in loc de ochi am vazut becul iar restul au fost umbre. Eu si prietena mea credem ca ceam vazut era real
fundita

| florinboss a răspuns:

O familie linistita la masa
deodata suna cineva la sunerie
se duce o parte de familie la usa
iar fata ramane in casa
dupa cateva minute se duce la usa si vede la usa pe maicasa pe taicasu si pe fracsu taiati la usa se duce in camera ei si sta 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ani si in toti acesti ani suna la usa
intr-o zi a deschis usa si il vede pe taicasu si zice
tata tu nu ai murit?
nu ca an reusit sa scap
hai sa manaci ceva
il pune la masa si deodata cade lingura
lasa ca o ridic eu
si il vede cu piceoarele de viermi
tata tu esti drac
daaaaaaaaaaaaaaaaa!