| XxPiSiCuTZmIcuTZxX a întrebat:

Cine imi spune si mie care este codu de 40 de gems pentru luna aceasta Martie 2011, ca nu am gasit, sau de monyhly? Si ce inseamna LOL?

3 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

LOL, scris și Lol, prescurtare de la expresia engleză "laughing out loud", multe râsete, este un termen argotic folosit pe Internet pentru a exprima în scris hohotele de râs. "Lol" a apărut prima oară în Usenet, în SUA. Cu timpul unii tineri au adoptat acest acronim în sesiunile de chat, la mesajele SMS și chiar și oral, în vorbirea de zi cu zi[necesită citare].

LOL mai poate proveni și de la Lots Of Laughts sau a Lot Of Laughing, cu aceeași semnificație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL="Laughing out loud", multe râsete, este un termen argotic folosit pe Internet pentru a exprima în scris hohotele de râs.

| florin08kzv a răspuns:

Codul Facebook:
8054-0B44-51FB-148C
Codul Saptamanal:
1192-567A-CFD5-B19E