| pauza a întrebat:

Cine imi spune si mie niste metode de a ma inalta? sau niste pastile. dar fara baschet, volei sau nandball. multumels mult. apropo, am 14 ani si jumatate si cam 1.63 inaltime.

Răspuns Câştigător
| ioandreii a răspuns:

Fratele meu la varsta de 14 ani inaltimea care o ai nu e mica. Tinand cont ca esti in crestere poti deveni mai inalt facand exercitii fizice ex: sarituri cu genuchi la piept, alergat, te tii agatat cu mainile de o bara si stai asa vreo 3 minute pana obosesti si apoi repeti treaba de vreo doua ori zilnic, in doua luni vezi rezultate foarte apreciabile... oricum prin sport la varsta ta e cel mai potrivit sa-ti modelezi trupul.
in schimb nu apela la pastile, deoarece organismul uman e complex si reactioneaza diferit de la om la om iar pastilele au multe au efecte adverse si te pot transforma intr-un monstru, sunt multi care au patit-o, dar nu se face public; stai linistit nu cauta pomana... fara putin efort nu faci nimic in viata.
Succes la miscare.

5 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Poti incerca prin inot la mine a mers cu vreo 4cm

| deutza_3149 a răspuns:

Cred ca esti destul de inalta eu am 15 ani si am 1, 60

| gyovany1313 a răspuns:

La 14 ani 1. 63 e ok, ai timp sa te dezvolti, dar daca te intinz in fiecare zi cresti un cm...la 365 de zile... 10 ani 10 cm.

| pauza explică:

mersi ioan si deutzabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah Am 12 ani si am 1, 68 fa un sport sau mergi cu bicicleta role skateboard etc