| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si jumatate, 1.63 inaltime si 55 kg...si vreau slabesc...metode? scuze de categorie.big grin

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Metode:
jogging - alergi pe un teren macar 5-10 ture pe seara daca poti sau mai multe.
abdomene - daca ai burtica, aceasta e o metoda sa o dai jos(2 serii de cate 30 de abdomenii pe seara cu pauza 1 minut intre ele) - pentru inceput
Gimnastica
Te inscrii la un club de dans.
si multe altele... sa nu mai mananci nici tu seara(cica) happy funda?

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ai masa corporala ideala, la ce-ti trebuie slabit?
In plus, esti in crestere.

| Dash a răspuns:

-nu manca carne
-nu manca dulciuri
-fa sport
-mananca cat mai putina paine

| andreii2 a răspuns:

Cea mai buna metoda>>sportul

| ripperstefan a răspuns:

Taieti suncile de pe bulane.

| Ghitulescu007 a răspuns:

Pai sa vedeti cat ma chinu.: dimineata nu prea mananc (cea mai mare greseala) dulciuri foarte putine, fac abdomene pana ma doare burta si alerg putin asa de tot.iar seara nu mananc...si tot nu slabesc mai mult ma ingras si iar ajung la 55 kg.laughing

| alexandru_6274 a răspuns:

Sunt baiat si, am 12 ani stiu cu e si eu am 1, 67 si 63 de kg. o sa slabesti cand o sa te indragostesti de cineva. Stiu din propria experienta.
Succes!

| MeGustaaa a răspuns:

Pai trebuie sa eviti dulciurile si painea sa alergi sa faci mult sport sa consumi fructe si legume

| ValeriQa a răspuns:

Ai fa sort eu tot am probllema ta.)) am 13 ani 1, 63 si 50 kg.sad vreau sa am macar 45 kg big grin