| AtIr a întrebat:

Cine imi zice toate personajele din Domnisoara Christina de Mircea Eliade, dau funda.

2 răspunsuri:
| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a răspuns:

Egor, Sanda, doamna Moscu, Simina, domnul Nazarie, doctorul, doica, domnisoara Christina si Radu Prajan.

| zsmiolnqa0629 a răspuns:

Domnisoara Christiana- personajul principal, este o fantoma, a fost omaorata de sotul ei
Doamna Moscu- cea care locuieste in casa in care a murit Christiana
Sanda si Simina- fetele doamnei Moscu
Egor- pictor care sta in gazda la doamna Moscu
Domnul Nazarie- goleg al domnului Egor
doctorul Doica-care o trateaza pe Sanda cad este sub puterea malefica a domnisoarei Christiana
Funda?