| darkgirl58 a întrebat:

Cine imipoate spune cate ceva despre zodia leu funda; x

Răspuns Câştigător
| ღBrunette a răspuns:

• Caracteristici Leu

Planeta care guverneaza zodia Leului: Soarele
Elementul caracteristic pentru zodia Leului: Foc
Calitatea definitorie pentru zodia Leului: Fix

Nativul din zodia Leului este mandru, orgolios, puternic si autoritar. Ii place sa se afle in centrul atentiei. Este sensibil la laude si ii place sa impresioneze prin personalitatea sa.
Energic si dinamic, nativul din zodia Leului emana o adevarata caldura umana si un entuziasm molipsitor. Datorita firii sale deschise si generozitatii, i se trec usor cu vederea unele tendinte vanitoase si de superioritate.

• Barbatul Leu

Chiar daca nu este mereu fidel si are o inclinatie spre aventuri, barbatul Leu stie sa iubeasca cu adevarat o singura femeie. Ii place sa faca curte si altor femei, cu scopul de a fi adorat, glorificat.
In dragoste, barbatul Leu este foarte posesiv si extrem de gelos. Nu suporta nici cea mai mica tradare, nici macar sa fie neglijat.

• Femeia Leu

Femeia Leu iubeste cu sinceritate si loialitate. Daca intalneste un partener sincer si iubitor, va fi foarte fericita.
Din pacate, datorita vanitatii, femeia Leu are uneori parte de indivizi care incearca sa profite de aceasta slabiciune.

Cauta pe Google si vei afla mai multe. Pupici! >; d

1 răspuns:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai eu sunt zodia Leu si noi Leii suntem semn de foc avand planeta Soare.