| lykkeli a întrebat:

Cine ma ajuta cu o lista de opere literare in care este tratata tema iubirii? Inclusiv opere clasice precum "Romeo si Julieta" pe care le am citit deja. Ce imi recomandati legat de tema iubirea?(inclusiv poezie) multumesc anticipat.

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sunt enorm de multe. Macar spune si tu cam ce varsta ai si o sa incerc sa-ti dau cateva sugestii potrivite. Cred ca iubirea e tema cea mai des intalnita in literatura, deci, o lista nu poate fi decat exhaustiva la greu.