| Copchilu95 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un reportaj literar despre o dupa - amiaza de duminica, va rog frumos nu am nicio idee.

1 răspuns:
| ForbbidenLife a răspuns:

Iată câteva idei pentru a vă ajuta să începeți:

Descriptiv: Scrieți un text descriptiv care să surprindă priveliștile, sunetele și atmosfera unei după-amieze de duminică. Vă puteți concentra pe frumusețea naturală a zilei, pe liniștea liniștită a cartierului sau pe agitația de la un parc sau o piață locală.

Reflecție: Scrieți o piesă de reflecție care să vă exploreze gândurile și sentimentele legate de după-amiezile de duminică. Ce înseamnă ele pentru dumneavoastră? Aveți tradiții sau activități speciale de care vă bucurați în după-amiezile de duminică?

Narațiune: Scrieți un text narativ care să relateze o poveste despre o anumită după-amiază de duminică. Poate fi o poveste de ficțiune sau nu și se poate concentra pe un anumit eveniment sau activitate care a avut loc în acea zi.

Poezie: Scrieți o poezie care surprinde esența unei după-amieze de duminică. Acesta poate fi un poem în versuri libere, un poem cu rimă sau orice alt stil pe care îl considerați atrăgător.