| Fifylici a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine ce inseamna expresia asta:"bahh da ce bulangiu esti..." mai exact de unde provine accest cuvant "bulangiu" care este istoria si originile lui?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Istoria n-o cunosc.
Stiu ca bulangiu inseamna homosexual.In general expresia"ce bulangiu esti" se refera de multe ori se refera la"esti rau"
"esti nesimtit" etc

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Bulangiu ar fi ca un antonim la '' de gasca ''. Asta conform contextului de mai sus.

| Bacemi a răspuns:

Bulangiu ar fi ca un antonim la '' de gasca ''. Asta conform contextului de mai sus. De obicei cand apare si gandirea la mijloc esti un '' bulangiu '' pentru ca nu poti fi marioneta altora.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bulangiu este adesea atribuit pentru gay / homosexual.
Totuşi, în nomenclatorul de meserii există meseria de bulangiu care se ocupă cu spălatul picioarelor (bulanelor) cadavrelor în cadrul unei firme de pompe funebre.

| Hombre a răspuns:

Termenul de bulangiu este atribuit homosexualilor dar in timp a deprins si alte conotatii "bulangiu=curva masculina sau om de neincredere.

| Dreacu a răspuns:

Bulangiu inseamna =nesimtit sau **** sau sarmale galbene invelite in branza cu mustar cu 5 bani de la razvan adica branzarii laughinglaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulangiu=homosexual in ziua de astazi zici bulangiu unui prieten cand te intalnesti cu el sal bulangiule/ sau unuia demn de distret sau cand esti suparat pe cineva