| georgica112 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu publicarea unei carti, prima, din punct de vedere financiar? In Romania noastra e greu in ziua de azi, se promoveaza doar non-valorile, nu imi e usor sa imi valorific talentul sa spun asa.
Blogul meu http://pascalgeorge.blogspot.com/. Multumesc anticipat, toate cele bune! :)

2 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Se folosesc la acelaşi timp toate verbele într-o naraţiune.

Nu găseşti sponsorizare pe TPU.
Succes!

| admiterea a răspuns:

Promoveaza-ti cartea pe site-uri dedicate pentru lansarea de carte si de publicare, cum ar fi de Libraria Scriitorilor - www.librariascriitorilor.ro - unde vei putea posta cartea in ce format doresti (inclusiv ca pdf) si s-o vinzi. Poti posta si o aplicatie pentru a fi rasfoita toata cartea. Pe Libraria Scriitorilor vei putea posta cartile deja publicate cu ISBN, deci mai inainte ar trebui totusi sa faci o publicare la editura, cu ISBN gratuit, fie la www.bibliotecadigitala.ro fie la www.publicarecarte.ro unde sunt costuri mici si poti comanda exemplare putine, pentru inceput.
Ai talent, asa ca trebuie doar sa insisti si sa ai incredere in acest talent. Fa-ti cunoscute textele literare in mai multe locuri, nu doar pe blogul tau personal (incearca si pe facebook, pe grupuri), pe internet si nu numai, pentru a-ti câstiga si un public, incet-incet.
Succes!