| katea2 a întrebat:

Cine stie citeva intrebari, pentru adevar si provocare?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Uite niste intrebari.
Descrie fiecare jucator printr-un cuvant. Spune primul cuvant care iti vine in minte cand te uiti la fiecare dintre ei.

Cine saruta cel mai bine dintre toate persoanele pe care le-ai sarutat?

Cand ai vomitat ultima oara? Ai vomitat vreodata in public?

Ai citit vreodata jurnalul sau e-mailul personal al cuiva? Le-ai spus? Au aflat vreodata?

Care e unul dintre cele mai mari secrete pe care le ai, pe care nu le-ai spune nimanui? Sopteste-le la ureche celor care stau langa tine (stanga, dreapta). Ei NU au voie sa mai spuna nimanui!

Ai furat vreodata ceva de la scoala sau de la serviciu? Ce? Si de ce l-ai furat?

Te-a inselat vreodata prietenul/prietena si cu toate ca stiai nu ai spus nimic?

Care e cel mai sexy film pe care l-ai vazut? Povesteste cea mai fierbinte scena din film.

Care a fost cel mai pasional moment pe care l-ai trait? Povesteste-l.

Daca ai putea sa transformi pe oricine intr-un ursulet de plus si sa-l iei cu tine in pat in fiecare noapte pe cine ai transforma? Si ce ai face cu ursuletul tau?

Ce iti displace cel mai mult la persoana din stanga ta?

Cine e cel mai prost imbracat din camera?

Dintre jucatori care crezi ca va avea cea mai frumoasa viata si de ce?

Daca ar trebui sa-l saruti pe X sau pe Y, pe cine ai alege? (X, Y – jucatori de sex opus).

Daca ar trebui sa lasi pe cineva sa te dezbrace complet, pe cine ai alege si de ce?

Te-ai casatori cu prietenul/preitena tau/ta?

Cand ai sarutat ultima oara pe cineva?

Pe o scara de la 1 la 10 – cat de frumos/frumoasa crezi ca esti?

Ai inselat vreodata pe cineva? Pe cine si de ce?
Uite si niste intrebari pe care le-am gasit pe un site.Sunt deja completate de cineva cu raspunsuri.Totusi sper sa iti placa.
§ 1. Ţi-ai făcut vreodată o poză când erai gol/goală? => nu.
§ 2. Când este ziua ta? => 11.11. 1998.
§ 3. Cu cine ai vrea să fii în acest moment? => cu el.
§ 4. Ce sporturi practici? => am facut patinaj artistic. acum nu mai practic niciun sport.
§ 5. Cine este prima persoană în lista de contacte? => [uitandu-ma] Alex.
§ 6. Care este melodia ta preferată? => [dintre multe altele] Ed Sheeran - Kiss me.
§ 7. Ce anume simţi acum? => ma simt calma acum.
§ 8. Care este ciocolata ta preferată? => alba cu niste chestii rosii in ea.
§ 9. Câte/câţi iubiţi/iubite ai avut până acum? => daca se pun si tampiti, destui.
§ 10. Cu ce scop ţi-ai făcut blogul? => imi placea sa scriu.
§ 11. Unde ai vrea să fii în acest moment? => in bratele lui.
§ 12. Ce ai vrea să devii în viitor? => scriitoare.
§ 13. Ultima dată când ai plâns. De ce? => saptamana trecuta. deoarece eram foarte stresata [si inca sunt] si am gasit un prilej de eliberare.
§ 14. Eşti fericit/ă?=> da.
§ 15. Îţi este dor de cineva? => de el. desi il vad zilnic.
§ 16. Care este cel mai mare regret al tău? => ca mi-am lasat cea mai buna prietena sa plece.
§ 17. Ţi-a înşelat vreodată partenerul/partenera? => nu.
§ 18. Cine a fost ultima persoană pe care ai îmbrăţişat-o? => pe mama.
§ 19. Ce gen de muzică asculţi? => depinde.
§ 20. Ai trecut peste momentele grele din viaţa ta? => da. am avut multe momente grele si am reusirt sa trec peste ele gasindu-mi balanta interioara.
§ 21. Cu ce fel de persoană te-ai întâlni?=> o persoana care sa ma faca sa rad.
§ 22. Care este ultimul mesaj pe care l-ai primit de la mama ta? => "imbraca-te gros azi."
§ 23. Îţi place de cineva în momentul de faţă? => da.
§ 24. Cum este inima ta? => varza.
§ 25. Ce ai vrea să-i spui fostului/fostei tale? => "te vreau inapoi ".
§ 26. Ai vreo fobie? => ace, serpi.
§ 27. Ai încercat vreodată să te schimbi pentru cineva? => da.
§ 28. Care este cel mai frumos lucru pe care l-ai oferit cuiva? Dar pe care l-ai primit? => sa fiu alaturi de ea orice s-ar intampla. vorba : "tu faci oamneii mai buni."
§ 29. Te-ai reîntoarce le fostul/fosta ta? => la acesta? oricand.
§ 30. Numeşte ceva/pe cineva fără de care nu poţi trăi. => G.
§ 31. Ai fost vreodată sărutat/ă? => da.
§ 32. Cât a durat cea mai lungă relaţie de-a ta? => o luna.
§ 33. Regreţi vreo faptă pe care ai făcut-o? Care anume? => nu regret ce fac.
§ 34. Ai face ceva stupid doar din iubirea pe care o porţi unei persoane? => da.
§ 35. Ai plâns vreodată pentru cineva? => doar pentru cineva?
§ 36. Oamenii te laudă pentru felul în care arăţi? => uneori.
§ 37. Te urăşte cineva? De ce? => da. pentru ca cine nu ma cunoste nu stie cum sunt cu adevarat.
§ 38. Dacă ai putea să schimbi ceva legat de fizicul tău, ce anume ar fi? => as avea picioare mai lungi.
§ 39. Iubeşti pe cineva? => da.
§ 40. Ai încercat vreodată să te sinucizi? => imaginar? da. serios? nu.
§ 41. Poţi trăi fără internet? => nu. blogul necesita net.
§ 42. Care este melodia ce îţi aminteşte de cineva drag? => avril lavigne - innocence.
§ 43. Eşti bun/ă în a-ţi ascunde temerile şi suferinţele? => da.
§ 44. Studiezi din greu de obicei? => uneori.
§ 45. Ai sacrificat vreodată ceva important pentru o persoană pe care o iubeai? => da. prietenia noastra.
§ 46.Ai fost vreodată sărutat/ă sub clar de lună? => nu.
§ 47. Ce fel de persoană eşti? => una incapatanata.
§ 48. Te-ai gândit vreodată să omori pe cineva? => doar pe cineva?!
§ 49. Ai fost vreodată gelos/geloasă? => declar, sunt cea mai geloasa persoana de pe acesta planeta.
§ 50. Cum poţi dovedi dragostea ce o porţi cuiva? => daca si el te iubeste, o va simtii.
§ 51. Ai anumite amintiri ce ai vrea să le uiţi? => nu.
§ 52. Ai fost vreodată rănit/ă în aşa fel încât nu puteai să exprimi în cuvinte ceea ce simţeai? => da. de prea multe ori.
§ 53. Inima îţi este frântă? => nu. poate. putin doar.
§ 54. Cine este prima persoană la care te gândeşti când auzi cuvântul ''dragoste"? => la el.
§ 55. Crezi că toata durerea merită? => nu. insa tot o sa tin la el.
§ 56. Crezi în vorba: '' Dacă este menit să fie, va fi."? => sper in ea.
§ 57. Cu cine ai vrea să te căsătoreşti? => leonardo dicaprio. ed sheeran. zac efron. andrew garfield, un tip cu patratele, pistruai. etc.
§ 58. Crezi în destin? => da.
§ 59. Te-ai gândit vreodată că ţi-ai găsit deja sufletul pereche? => nu.
§ 60. Crezi că prima dragoste nu moare niciodată? => sper. el este prima mea dragoste si a durat pana acum.
§ 61. Te-ai simţit vreodată că nu eşti folositor nimănui? => de atatea ori.
§ 62. Ai dormi singur sau mai degrabă cu cineva anume? => cu cineva.
§ 63. Ai sărutat pe cineva în ultimele 5 zile? => se pune pe obraz.
§ 64. Consideri că vârsta contează într-o relaţie? => nu.
§ 65. Devii geloasă/gelos destul de uşor? => extrem.
§ 66. Îţi place să fii sărutat/ă / să săruţi în public? => depinde cine o face.
§ 67. Ce înălţime ai? => 1.58-1.60. [pitica!]
§ 68. Te consideri gras/grasă? => nu.
§ 69. Ce limbă ai vrea să înveţi? => limba lui.
§ 70. Ce moment din 2012 îţi va rămâne veşnic întipărit în minte? De ce? Dar din 2011? => am prea multe momente intiparite.
§ 71. Te consideri o persoană cu o putere emoţională mare? => da.
§ 72. Care este semnul tău zodiacal? Crezi că te reprezintă? => scorpionul. si da, sunt o scorpie cu cine vreau.
§ 73. Cum ai vrea să mori? => fiinde o scriitoare renumita. si cu siguranta imbracata.
§ 74. Ce te irită cel mai mult? => fetele care se cred perfecte, cele mai tari, cele mai bune.
§ 75. Ce vârstă are ultima persoană ce te-a sărutat? => 15 ani.
§ 76. Ai vrea să-ţi faci vreun tatuaj? Ce ar însemna el? => un infinit [pe degetu mic ] si pe vena o fundita sau sa scrie Feraless.
§ 77. Consideri că poţi avea o relaţie de prietenie cu vreun fost/fosta? => depinde.
§ 78. Eşti într-o cameră încuiată cu fostul pe care l-ai iubit cel mai mult şi niciunul dintre voi nu are cheia. Ce ai face? => m-as ruga sa nu fiu rosie, sa nu zambesc ca o idioata si sa nu fac nimic stupid.
§ 79. Ai parul lung sau scurt? Ai vrea să ai contrariul? => am parul lung si il vreau si mai lung.
§ 80. În ce circumstanţe s-a desfăşurat primul tău sărut şi la ce vârstă? => adevar si provocare, 11 ani.
§ 81. Ultimul tău sărut a însemnat ceva? => a insemnat ceva timid si dulce intre noi doi.
§ 82. Ai furat vreodată bani de la un prieten? => da.
§ 83. Descrie-ne ultima ta experienţă sexuală, dacă nu ai avut niciuna, ai fost vreodată tentat/ă să renunţi la virginitate? => nu am avut si nu sunt tentata.
§ 84. Cum crezi că ai reacţiona la înmormântarea părinţilor tăi? => cred ca m-as duce manga beata si plansa.
§ 85. Ce culoare are lenjeria intimă pe care o porţi în acest moment? => albastra.
§ 86. Dacă ai afla că persoana pe care o iubeşti, dar nu te iubeşte înapoi, suferă de o boală incurbilă şi mai are câteva zile de trăit, ce ai face? I-ai mărturisi ceea ce simţi? => da. las face sa ma vrea si el la randul lui.
§ 87. Care este numărul tău preferat? => 69.
§ 88. Dacă ai câştiga 80.000 $ ce ai face cu ei? => ce nu as face?
§ 89. Dacă ai afla că mai ai câteva luni de trăit, ce ai face? Ce vise ai realiza? => m-as chinui sa scriu cartea pe care am inceput-o, i-as zice ce simt, as vrea sa merg in New York si sa faca o poza cu Ed Sheeran si sa ma intalnesc cu Avril Lavigne.
§ 90. Care este cea mai frumoasă amintire de-a ta? => mesajele cu el sau zilele cu cea mai buna prietena.
§ 91. Ai vreun talent? Care este acesta? => sa fiu amuzanta, ironica, sincera, nebuna si scriitoare.
§ 92. (Pentru cei singuri): De ce eşti singur/ă, aştepţi persoana potrivită sau eşti rănit/ă? => sunt ranita si inca-l mai astept sa ma raneasca din nou.
§ 93. Care sunt blogurile tale preferate de pe Tumblr? - pas. nu le stiu dupa nume.
§ 94. Ai face sex la prima întâlnire? - nu.
§ 95. Te-aş iubi dacă... - te-as iubii daca as stii ca meriti
§ 96. Te-aş urî dacă... - te-as ura daca m-ar lasa inima.
§ 97. Aş avea încredere în tine dacă... - as avea incredere in tine daca nu m-ai fii ranit deja.
§ 98. Ai fumat vreodata iarbă? Dacă nu, ai face-o? => as incerca. [mami, glumesc ]
§ 99. Bei alcool? Ce fel de? => crema de whiskey, whisket, angeli, votka.
§ 100. Ceea ce mă aprinde: => ceea ce ma aprinde este privirea lui.
Succes!

-Blytz-

1 răspuns:
| fiara14 a răspuns:

Provocari:manaca iarba linge perete chesti de genu
iar adevar pur si simplu il intrebi chesti care vrei sa le sti despre el