| Curci a întrebat:

Cine stie cum se numeste varful de plastic de la siret e destept!

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Aglet. Si sa stii ca oricine putea cauta asta pe google. Asa sincer sa fiu am facut si eu acum. Nu stiam cum se cheama. Mersi ca m-ai ajutat sa aflu ceva nou.

| KidoSmart a răspuns:

Agletlaughing

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Deci dupa cum se vede te uiti la phineas si ferb.AGLET

| alessutz11 a răspuns:

Eu nu-s asa desteapta, dar am vazut la Phineas si Ferb ca se numeste aglet. laughing

| Genius8 a răspuns:

Se numeste aglet. pentru ca am fost prima dai fundita? te log mos

| virusz a răspuns:

Iti place Phineas&Ferb a?

| Kiduuuu1445 a răspuns:

Se numeste Aglet:p. laughing

| Curci explică:

Cei mai destept au vazut la phineas si ferb

| Demise a răspuns:

Aglet laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglethee hee. ehh, cine e destept, funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai! vai! vai! Cine nu stie cum se numeste varful siretului.Aglet eu sunt cea mai desteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agletlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste aglet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noroc cu Phineas si Ferb altfel nu stia nimenilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi va luati dupa phineas&ferb? se numeste tzamburus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aglet... loollaughing

| Kraxy a răspuns:

Wa aia asa ziceau numa o inventat cuvantul
ii sice Tzumburush

| RobGronkowski a răspuns:

Tumburus sau Aglet.

| Aleeecsaaa a răspuns:

Aglet.

| Maria_Ana_1995_e a răspuns:

Aglet.Cred ca orice copil care s-a uitat la Phineas si Ferb stie asta!

| criss27sweet a răspuns:

Aglet sau tzamburush. FUNDA?

| moi_4745 a răspuns:

Agletbig grin

| bgdtudor a răspuns:

Aglet.

| May_5422 a răspuns:

Aglet.

| Adrian_Ambrozie_1974 a răspuns:

Fâșia mică de plastic sau metal, care este întâlnită la capătul unui șiret sau a unei corzi se numește aglet (sau aiglet) în engleză. În română, se numește eghilet. Ea menține fibrele, nepermițând destrămarea acestora, iar fermitatea și îngustarea acestora permite introducerea mai ușoară a șiretului.
Termenul englez aglet provine din franceza veche de la aguillette (sau aiguillette), care este diminutivul lui aguille (sau aiguille), însemnând „ac". Acesta la rândul lui provine din latinescul acus. Așadar, agletul este asemeni unui ac minuscul la capătul unei corzi.