| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste capatul de plastic al unui siret de pantof care nu lasa siretul sa se destrame? Are vreun nume?

Răspuns Câştigător
| товарищ a răspuns:

Aglet.

4 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Aglet happy
Uita-te la Phineas si Ferb. E un episod,, dedicat" agletului.

| MihaelaMiikii a răspuns:

Aglet laughing nu te uiti la Phineas si Ferb laughing AGLET big grin

| Paty17 a răspuns:

Fâșia mică de plastic sau metal, care este întâlnită la capătul unui șiret sau a unei corzi se numește aglet (sau aiglet) în engleză. În română, se numește eghilet. Sper că te.am ajutat! ^.*

| vitaminaXyZ16 a răspuns:

Da..aglet! laughing