| laura_2327 a întrebat:

Cine stie glume? bancuri. ceva? imi scrieti si mie? va rog...happyhappyhappy:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Mara. a răspuns:

Intra Gigi Becali intr-o discoteca...
-Dansati?
-Nu, femeie. asa merg eu.
big grinbig grin...

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Tu esti Mircea? Nu.

cami
| cami a răspuns:

Hai sa-mi incerc si-o norocu`hee hee
Un irakian si un kuweitian stateau fata in fata in transee si se impuscau de zor. La un moment dat irakianului i se blocheaza mitraliera: - La bisda-bisdii matii de bushc’ imbuzit! injura irakianul in cea mai pura romaneasca de care era el in stare. Kuweitianul il aude si il intreaba intr-o romaneasca la fel de pur stalcita: - Bei bork de gaine, de inde stii la tine ruminejte, bei? - Ieu facut jgoal la Rumania, bei gegule goglit! - Zeu? Ji unde fecut la tine jgoal? - In Biucresh. Ei! Ji ce jgoal fecut tu, bei? - Bolitehnica. Da’ di ge? - Pei si eu fecut jgoal la Romania. - Daaa? Ce jgoal? - Eu fecut Medigin la Tirgu Murej. Irakianul intre timp isi reparase mitraliera si incepe sa traga mai indarjit dupa kuweitian. - Ia bei glonz, la bizda ma-tii de ungur rolling on the floor

daniela
| daniela a răspuns:

Anuntz de ultima ora! S-a confirmat iar existenta gripei aviare! Daca nu va vaccinati cocoselul, fierbeti macar ouale! Atentie la pasarici! Ardeti tot ce prindeti!
****
Pesimistul vede intr-un tunel intunericul, optimistul vede lumina de la capatul lui, realistul vede luminile trenului care vine, mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.
****
La semafor, 2 smecheri intr-o masina striga dupa o blonda:
- Pisi, pisi... da' ce mananci tu de esti asa frumoasa?
Blonda:
-Banii, fraierilor ca voi!
***

În autobuz, 2 prietene stau de vorba:
- Ce ai, draga, ca nu arati prea bine?
- Pai sunt bolnava, aseara am avut febra, am facut 38 cu 1.
- Curios, eu am facut 69 cu unu si ma simt minunat.

| maryana5 a răspuns:

Sotul: Eu sunt cineva la mine in casa! :->
Sotia: Cineva sa duca gunoiul! waiting

Intr-o noapte intunecata(cam pe la 12 noaptea thinking ) trei vampiri s-au ridicat din cosciugele lor aflate la mare inaltime intr-o cladire aproape de o biserica...
Cei trei, morti de foame, vroiau sa se intreaca cine suge mai mult sange thinking
Primul vampir se duce la 'vanatoare' se intoarce dupa 30 min cu stomacul plin...la care ceilalti doi vampiri l-au intrebat:"Ce ai mancat?" la care el raspunde " am supt sangele a 10 oi"
Al 2 le-a vampir se duce si el la vanatoare big grin :Vine dupa o ora gemand de satul ce era...si laudandu-se ca a supt sangele a o cireada de vaci...
Vine randul celui de-al 3 vampir...: Acesta nici nu a plecat bine si s-a si intors plin de sange.
Ceilalti doi vampiri uimiti cum de era plin de sange la botik i-au cerut o exlicatzie confused
La care cel de-al 3 vampir a spus:"Vezi turla bisericii de colo?"
Ceilalti 2 : "Da!"
La care cel de-al 3 lea vampir:"Eih bine, Eu nu am vazut-o!"
-auch- rolling on the floorrolling on the floor

xoxooo, mary peace sign

| JackieSue a răspuns:

Www.bancuribiz.ro

Uite cel mai sec banc din lume:

Doua maimute stau pe o sfoara. Una cade...
:))
Si altu` sec:
Doua vaci stau. Una zice:
-Mu!
A doua zice:
-Mi-ai luat vorba din gura

Altu` misto...ma` preferee.:))

Era un om in Egipt care avea saracu` nevoie la baie si nu gasea unde sa faca. Si gaseste o gaura... face acolo, iar dupa gaseste un fel de club...in fine nu club da` nu stiu cum sa-i zic.Si din cauza luminii cica ii vede pe toti mai pistruiati.Si intreaba omu` ospataru`:
-Domnule, dar de ce sunt toti oamenii de aici pistruiati?
-Aaaaaa! Pai daca il prind p`ala care si-a facut nevoile in gura de ventilatie il omor!
=))

lolita
| lolita a răspuns:

In Rai
Sfantul Petru este la poarta raiului cu un homosexual. Sfantului ii pica cheile. Se apleaca sa le ia iar homosexualul ii pune mana pe fund.
-Nu se poate te duci in Iad! spune Sf.Petru.
-Nu se poate, va rog mai dati-mi o sansa!
A doua oara se intampla la fel, si a treia oara.
In sfarsit il duce in Iad. Peste o saptamana Dumnezeu ii spune lui Sf. Petru:
-Du-te in Iad si vezi ce se intampla de e asa de frig!
Sf. Petru ajunge in Iad unde era gheata cum nu a fost niciodata. Il intreaba pe Dracu:
-De ce nu aprindeti focul ca ii este frig Stapanului?
-Apleaca-te tu sa-l aprinzi!

Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare. Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.
"Dragi sateni, pe izlazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vreun fel - ba din contra - fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt : mici, verzi, au ochii bulbucati si mainile pana la pamant"
Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:

- Eu... Gheorghe... cosas... cosesc.
La care omuletul ii raspunde:
- Eu... Ion... padurar... ma cac...

In ritm de clopote
Nepotul vine in vizita si o gaseste pe bunica de 80 de ani plangand.
Nepotul:
- Ce s-a intamplat?
Bunica:
- A murit bunicu'!
- Pai cum s-a intamplat asa o nenorocire?
- Azi dimineata in timp ce faceam sex.
- Dar stiati ca la varsta voastra poate fi fatal!
- Da, de 5 ani o faceam numai duminica si atunci in ritmul lent al clopotelor de la biserica: la ding - o baga, si la dong - o scotea!
- Si atunci care a fost problema!
- A trecut nenorocitul de postas cu soneria lui de la bicicleta!

Erau odata un American, un German, un Roman si un Tzigan intr-un tren. La un momentdat, Americanul scoate o sticla de wisky din buzunar, bea o gura si arunca sticla pe geam. Romanul se ridica la American si ii zice "ce faci domn'le esti nebun? cum poti sa arunci wisky original pe geam? ", Americanul ii raspunde "stai linistit la noi in tara sunt destule". Mai trece ceva timp, si Germanul scoate o tigara dintr-un pachet de Marlboro original si apoi arunca pachetul pe geam. Romanul se ridica "ce faci domn'le esti nebun? cum poti sa arungi Marlboro original pe geam? ", Germanul ii raspunde "stai linistit la noi in tara sunt destule". Trece inca ceva timp, si Romanul il ia pe Tzigan si il arunca pe geam. Americanul si Germanul revoltatzi "ce faci domn'le, cum poti sa arunci un om pe geam?" dar Romanul le raspunde relaxat "stati linistiti, sunt destui la noi in tara" rolling on the floor

In camin, doi tipi se duc la dusuri, dar isi dau seama ca au uitat sapunurile. Asa ca unul din ei se intoarce in pielea goala, in fuga, in camera ia doua sapunuri si fuge spre dusuri. Pe culoar se intalneste cu 3 blonde. Ca sa nu se faca de ras, se preface ca e statuie. Ajung tipele in dreptul lui si incep sa comenteze.
- Ce o fi asta? intreaba una. A doua, uitandu-se la pen-i-s-ul tipului, zice:
- Poate ca ar trebui sa tragem de manerul asta. Trage ea si tipul scapa un sapun.
- Aaa, ia uite, e distribuitor de sapunuri, zice prima.
- Ooo, sa încerc si eu, zice a doua si trage si ea pana cand tipul scapa si al doilea sapun.
- Acum e randul meu, zice a treia blonda si incepe sa traga si sa traga si sa traga... Tipa tot trage si, la un moment dat, spune:
- Ia uite, are si sapun lichid

Il stiti p'ala cu pick-upu'?
Parintii Alinutei ies in oras, intr-o seara la restaurant. Nu aveau bona, asa ca o lasa pe Alinuta singura acasa, dar ca sa nu se plictiseasca, ii pun la pick-up un disc cu povesti.
Cand se intorc parintii, dupa vreo 3-4 ore, toti peretii camerei - plini de sange; Alinuta se dadea cu capul de pereti urland:
-Da! Vreau! Vreeaaaaaauuuu!
Si la pick-up se auzea:
"Vreti sa ascultati o poveste hhrhhhrshc vreti sa ascultati o poveste hhrhhhrshc vreti sa ascultati o poveste hhrhhhrshc vreti sa ascultati o poveste hhrhhhrshc vreti sa ascultati o poveste hhrhhhrshc vreti sa ascultati o poveste..."

Sambata dimineata m-am trezit devreme, m-am imbracat in liniste, mi-am pregatit un pachet cu mancare pentru pranz, am luat cainele, am mers apoi tiptil pana in garaj si am atasat barca la Jeep si am pornit la drum. Spre disperarea mea, la iesire din garaj am observat ca afara era o vijelie de nedescris, ploaie amestecata cu fulgi de zapada, vantul sufla cu peste 95km/h. Am revenit cu masina in garaj si am pornit radioul. La stiri se anunta ca vremea se va inrautati in continuu. M-am intors in casa. M-am dezbracat inapoi in liniste si m-am strecurat in pat langa sotia mea soptindu-i la ureche:
- E o vreme ingrozitoare afara. Ea a raspuns somnoroasa :
- Iti vine sa crezi ca sotul meu idiot e la pescuit pe furtuna asta?!

Sper ca v-au placut!

| endofstory a răspuns:

Cum ce zice corect funicular sau furnicular? La ce?

| 44-mytel a răspuns:

La o masa, intr-un restaurant se aseaza o doamna cu un domn. Ospatarul ofera lista cu meniuri doamnei, care comanda, o friptura la gratar cu cartofi pai si o salata de varza alba. Dupa circa 15 minute, ospatarul aduce comanda si intreba cine consuma friptura cu salata, la care doamna spune ca friptura este pentru ea, iar salata pentru domnul. Ospatarul nedumerit, intreba de ce asa, ca normal ar fi ca cel care consuma friptura sa serveasca si salata? Doamna ii raspunde: Domnul, iepureste iubeste - iepureste sa manince.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami-tot respectul meu pentru unguri... da, bun bancu!