| deealove a întrebat:

Cine stie lb japoneza? vreau si eu sa invat... daca vreti sa imi trimiteti un mesaj privat cu id de mess al vostru plzz va rog iubesc limba asta si stiu ca ar fi tb sa imi cumpar un dictionar dar mie nu imi prea place sa citesc nu ma CRITICATI

7 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Si eu vreau sa invat japoneza sau chineza love struck

| St!L a răspuns:

Avand in vedere ca nu iti place sa citesti cred ca ar fi bine sa faci o excursie in japonia poate asa inveti si u limbalaughing

| DeeDee a răspuns:

Poti sa iti cumperi cartea "teach yourself" pentru inceput si alte carti, dar cel mai bine este sa te inscrii la un curs intensiv de japoneza undeva in orasul tau. De ce eam oare impresia ca te cunosc?hee hee

| bogdand a răspuns:

Nu o sa reusesti sa inveti japoneza fara sa citesti si sa scrii. Japoneza are caractere speciale pe care trebuie sa le scrii.
Este cea mai grea limba. Mai grea decat araba.

| melc a răspuns:

Nu e chiar asa de grea. Daca te mai si uiti la anime'uri, mai prinzi ceva de'acolo. [spune'mi ca nu esti un alt copilas-fan-naruto-care-vrea-sa-invete-limba-ninja'ilor] Mai intai as zice sa inveti cuvintele, apoi sa inveti sa scrii.Si ti'ar prinde bine si un dictionar, nu ca sa il citesti pe tot si sa'linveti, da' ca sa il mai. deschizi uneori, asa. thinking add me chewy.bomb :d
Ganbatte!

| maniac a răspuns:

Offf naruto asta ce face din copii

| FlyingSparkle a răspuns:

Eu fac meditatii si daca vrei as putea sa te invat. daca esti interesat, imi poti trimite mesaj big grin