| DozeCuVisse a întrebat:

Cine stie statusuri de viata\moarte?

Dau funda pentru cele mai bunee`!; x

Tnx!

Răspuns Câştigător
| ada97 a răspuns:

Am sa-ti dau si cateva in englezahappy

If you see a friend without a smile,give him one of yours(daca vezi un prieten fara zambet,dai unul din ale tale)

True love isn't just a fairytale(iubirea adevarata nu este doar un basm)

My eyes are hurting because I can't see you
My arms are empty because I can't hold youcr
My lips are cold because I can't kiss you
My heart is broken because I'm not with you(ochii mei sunt raniti pentru ca nu te pot vedea,bratele mele sunt goale pentru ca nu te pot inbratisa,buzele mele sunt reci deoarece nu te pot saruta,inima mea este rupta deoarece nu sunt cu tine)

Love is possible after friendship but friendship is not possible after love because medicines work before death later nothing can be cured…!
(iubirea este posibila dupa prietenie,dar prietenia nu este posibila dupa iubire,pentru ca medicamentele lucreaza inainte de moarte,mai tarziu nimic nu mai poate fi vindecat)

Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla!

Don't cry because it's over, smile because it happened.
(nu plange pentru ca s-a terminat,zambeste ca s-a intamplat!)

I hate life and life hates me!
(urasc viata,si ea ma uraste pe mine)

Am invatat sa visez, Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi, Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.Dar o accept asa cum este...

Priveste in jur.ESTI UNIkA, gaseste UNIkUL si nu mai privi in jur!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii,doar pentru ca te’a intepat un spin! :X

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului.

Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce n-o lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea tu ti-ai parasi cerul!?

Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!

Deplina fericire consta:in a face pe altii fericiti!

Fericirea apartine celor care stiu - Sa o faca sa astepte!

Atunci cand tu iti doresti sa mori, gandeste-te ca alti ar da orice sa traiasca!

Nu te lasa influentat de lucrurile negative.Viata inseamna fericire, nu ura si chin.Fa ce iti place si ce iti face bine.
Impotanta vietii este de nedescris.Este cel mai presus lucru lasat de Dumnezeu. Fara viata nimic nu ar mai conta, totul ar fi mort.

Viata este ca un copac in padure.Cu cat trec anii el are tot mai multe frunze iar omul cu cat este mai batran are tot mai multa intelepciune.

Sa ajuti pe cineva in viata este ca si cum ai adauga vietii tale o alta viata. Daca cel ajutat are suflet atunci el iti va fi recunoscator intotdeauna.

clipa ce inevitabil m-a ajuns. pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans
M-ai "omorat" de-atatea ori ce as putea sa iti doresc decat sa mori! sau iti propun acum un truc: raman eu om si tu un porc

Fac colectie de amintiri nefericite
In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.
Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer.

Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc.Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat.
Viata e plina de culoare. cuvinte fara sens iar totul este unisens

Vise spulberate, inimi sfaramate, totu-i un miraj
Vreau sa te vad cum cazi tipand cu toata gura, iar eu de la balcon iti fac adio cu mana

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.

Viata nu e decat o fuga de moarte, dar de fapt, fugind, ne indreptam spre ea.

Abia atunci cand voi muri…voi avea certitudinea ca am trait.

Viata trebuie respectata,atata timp cat te respecta si ea.

Viata este un nimic inestimabil intr-un intuneric primejdios.

Viata e scurta, iar daca nu putem sa o lungim, macar sa o facem lata.

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, rade necontrolat si nu regreta nimic care te-a facut sa zambesti!

Zambeste atata timp cat poti, poate vor exista momente cand vei vrea sa zambesti si nu vei putea!

Intelept este acela care a reusit sa inteleaga ca totul este de neinteles.

Traieste-ti viata caci mort vei fi mult timp.

Viata seamana cu o poveste, ceea ce e important nu e lungimea ei, ci valoarea ei!

Viata poate fi inteleasa numai privind in inapoi…dar poate fi traita numai privind inaintestraight face

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort.

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictirbig grin...

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu.

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste.

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute.

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas.

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine.

sper ca te-am ajutat...happy... fundita?blushing

1 răspuns:
| Dey_1617 a răspuns:

Buna.uite poate te pot ajuta cu cateva:*
Copil am sa fiu mereu, cu viata am sa ma imprietenesc si tot cu ea am sa traiesc.
Sa ajuti pe cineva in viata este ca si cum ai adauga vietii tale o alta viata. Daca cel ajutat are suflet atunci el iti va fi recunoscator intotdeauna.
Viata fara pereche este ca ziua fara noapte.De aceea Dumnezeu a creat viata si iubirea.
Nu te lasa influentat de lucrurile negative.Viata inseamna fericire, nu ura si chin.Fa ce iti place si ce iti face bine.
Impotanta vietii este de nedescris.Este cel mai presus lucru lasat de Dumnezeu. Fara viata nimic nu ar mai conta, totul ar fi mort.
Viata este ca un copac in padure.Cu cat trec anii el are tot mai multe frunze iar omul cu cat este mai batran are tot mai multa intelepciune.
Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "
Sper ca te-am ajutat:*