| Secretkkk a întrebat:

Cine uraste veata? Dar cine o iubeste? Pentru ce?

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu imi iubesc viatalove struck
De ce sa o urasc?!
-ptc am un frate cu care nu ma inteleg deloc!?
-ptc am o clasa plina de nebuni?!
-ptc plac un baiat si el nu mai iese afara de nu stiu cand...ca sa ma enerveze pe mine?!
-ptc oriunde ai merge exista si oameni rai?!
-ptc vacanta nu dureaza vesnic!?
-ptc nu sunt blonda!?laughing
-ptc am 52 kg si eu vreau sa am 50!?
-ptc acum ma doare mana de mor?!
-ptc mi s`a terminat ciocolata!?
-ptc acum nu am la ce sa ma uit la tv?!
-ptc prietena mea cea mai buna nu a mai intrat pe mess si mie imi e dor de ea!?
-ptc nu ma pot intelege bine cu toti!?!

Sa fim seriosi... pot duce mult mai mult de atat!happy
big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iubesc viata love struckAsa cum este ea.Cu parti bune si cu parti relewinkingOrice om in viata, da cateodata de greutati, insa totul este bine daca ai incredere si daca ai vointawinking
Nu trebuie sa iti urasti viata pentru ca viata este frumoasa daca sti sa ti-o faci love struck

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cine uraste ce?

| Antrax a răspuns:

Eu o iubesc pentru ca pot face oamenii sa zambeasca indiferent ce s-a intamplat si asta ma face sa ma simt utila

| inna a răspuns:

O iubesc si o urasc in acelasi timp.Motivele sunt nenumarate. Unu dintre ele ar fi ca nu este perfecta.

| SweetCandy a răspuns:

Eu imi iubesc viata, daca as urao, ar insemna k ma urasc pe mine...happy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu urasc vIAta, ci doar pe cei care mi-o fac mai grea.
Traiesc fiecare clipa ca si cand ar fi ultima.

| Artemiss a răspuns:

Nu urasc viata.De ce sa o urasc...nu exista viata perfecta, necazurile te fac uneori sa crezi ca o urasti si doar cei puternici o pot iubi asa cum este...cu bune si cu rele.Viata e frumoasa daca o accepti asa cum e... daca privesti in jur poti observa lucruri simple si frumoase dar de care putini stiu sa se bucure... Iubesc viata si am incredere in mine, am trecut prin destule si tot nu o urasc...Viata e frumoasa!

| albastrel a răspuns:

Iubesc viata ca traiesc... o urasc cand nu imi iese ceva .cand Doamne Doamne imi ia pe cineva drag de langa mine...sau pur si simplu nu ma lasa sa fiu langa aceea persoana! dar...ma gandesc la cei care au pierit prea repede... avand multe de facut pe pamant...si imi continui viata...cu bune si rele...this is the life!

| sorin a răspuns:

Iubesc tot ce imi ofera viata si traiesc fiecare clipa ca si cum ar fi ultimawinking

| emima a răspuns:

Eu o urasc pentru ca nu am deloc norocsad

| dy a răspuns:

Platon zice ca viata este caun joc de zaruri.la care arunci cum iti convine, dar dupa ce ai aruncat, trebuie sa te folosesti bine de ce a cazut...De-asta trebuie s-o uram). Si de ce trebuie sa iubim viata? Pentru ca este ca-ntr-un tramvai, te inghesui, te strecori, iar cand ajungi in fata trebuie sa...cobori!

| remus a răspuns:

Nu urasc viata, din contra imi este draga, avind activitate 25 ani intr-un mediu mai ostil, zilnic 8 ore (subteran) abia acum am realizat cit este de frumoasa.

| daddy a răspuns:

VEATA? thinking
viata poate...
nu pot sa spun ca imi place nici ca o urasc o accept pur si simplu happy

| naviDIabLO a răspuns:

Eu nu iubesc si nu urasc viata, pur si simplu traiesc.Inca nu am aflat ce e important in viata si inca sunt tentat de bani.

| gabitzu_8696 a răspuns:

Iubesc viata cu rele si bune.
Viata trebuie traita la maxim dc so urasti?
Sunt atatea lucruri frumoase pe pamanthappy

| ina129 a răspuns:

Iubesc viata. Iar daca ne gandim in momente de suferinta ca viata este urata, plina de dusmani si ca trebuie sa luptam pentru ce vrem asta este bucuria.Eu m-am gandit mult timp cum ar fi viata fara rau?! sa primim ce vream doar zicand :" eu vreau lucrul x"...atunci am obtine tot inmediat.si nu am mai avea pentru ce lupta.nu am mai avea nicio suparare. iar aceste bucuri ar deveni normalitate. Dar pentru ca viata este si cu bune si cu rele.cand obtinem ceva.ne bucuram...si avem un tel in viata sa ajungem departe...si mereu exista "o lupta" de castigat.Altfel daca ar exista numai bine ar fi PARADISUL pe Pamant si viata ar fi una plictisitoare...Asa ca iubesc viata asa cum e.

| cartofiorrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Eu o iubesc cum e ea :rea, buna e mai bine sa traiesc fiecare clipa decat sa stau intr-un sicri fiind moarta, nu? viata nu trebuie sa o urasti ci sa o traiesti oricum fiecare trece peste orice greutate traieste fiecare moment grozav din viata. Iubeste viata, nu fii contra ei!big grin

| alina♥ a răspuns:

Iubesc viatawinking pentru familia pe care o am pentru prieteni pentru ce am realizat tot happy