| scump3tea1 a întrebat:

Citii prietenii poate avea un om?

5 răspunsuri:
| BluLăvzIu a răspuns:

Buna! Un om poate avea mii de prieteni,dar niciunul care sa tina la persoana respectiva,sa o respecte,sa o simatizese,sa aiba incredere in ea,sa o asculte, sa o inteleaga
Dar poti avea cativa prieni buni, care sa iti fie ca fratii si surorile.Sa fie prieteni adevarati,sa glumiti,sa va ajutati,sa vorbiti,sa va respectati,sa aveti incredere unul in celalalt, sa va simpatizati, sa va ascultati.Intr-un cuvant :A fi prieten.
Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste
Unde-s multi puterea creste si dusmanul nu sporeste
Spune-mi cu cine esti prieten, ca sa iti spun cine esti
Prietenia este o comoara nepretuita.
Prietenia nu se plateste.

| sweetyangel a răspuns:

Parerea mea... cati doreste, daca estio fire calma, amuzanta, serioasa si de treaba [ vorbesc in general ] sigur o sa ai.

Unii spun ca prietenii adevarati nu exista, dar daca stii cum sa ii ti langa tine, normal ca exista, trebuie sa asculti si pe alti, si daca ii iubesti respectai si iubestei.

| 4l3x4nd3r a răspuns:

Parerea mea un om poare avea 6.9 miliarde de preteni daca paminul are 7 miliarde de locuitori dar poare sa nu aibe... depinde de om si de oameni de din jur um om isi face pretenii care sa fie in jurul sau... cu aceiasi preocupare sau sa aiba una comuna.

| adee25 a răspuns:

Un om poate avea miliarde de prieteni, daca stie cum sa le acorde timp la fiecare.

| Panda1900 a răspuns:

Daca merge vorba de prieteni adevarat ...doar unu