| StilSanatos a întrebat:

Ciupercile genitale cum se trateaza, o prietena are nevoie de ajutor, mentionez ca a facut ciuperca de la baia comuna, de la microbi, dar masuri de prevenire, care sunt?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mearga la ginecolog pentru consultatie si tratament. Tratamentul e dificil, include ovule, comprimate, unguente si masuri stricte de igiena: fierberea chilotilor, cearsafurilor si prosoapelor dupa fiecare folosire.

| bogdand a răspuns:

Tratamentul consta in administrarea pe gura (orala) a medicamentelor specifice la ambii soti; femeia insa trebuie sa faca si un tratament local cu ovule si irigatii vaginale. In perioada tratamentului este obligatorie abstinenta sexuala. Uneori pentru o vindecare sigura este necesara repetarea tratamentului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu folositi baia comuna mai igienic e sa faceti pe voi al doilea rad la ginecog iti va trata si prescrie medicamente sunt destul de periculoase iar prietena ta ar trebui sa mai ia vitamine sa mai lupte si corpul ala cu microbii de peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://dictionar.romedic.ro/ciuperci-genitale si totusi intra aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.romedic.ro/vulvodinia/tratament adica aici scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ajuta terbizil singur am avut pe miini si totul a trecut incearca succese