| anonim_4396 a întrebat:

Com sa fac pierceing in buric

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mergi la un salon pentru piercing. Intereseaza-te de igiena acelui salon... nu cred ca vrei sa te trezesti cu boli sau sa t-i se infecteze. Mai intereseaza-te putin de piercing-ul ala... Perioade de vindecare, probleme pe care le poti avea cu el...

| Ralux a răspuns:

straight face Fa-ti o gaura cu un cutit in burta si baga-ti un cercel in gaura. straight face Scuza-mi ironia, insa nu e evident? Doar nu credeai ca iti faci acasa nu? Te duci la un salon, te interesezi, ceri informatii, vezi preturile, normele de igiena, bla bla bla si iti faci un piercing rolling eyes.

| Ralux a răspuns:

Posibil sa ti se para ciudat, insa imi pare rau.In acel moment nu eu eram pe TPU ci verisoara mea care ti-a dat raspunsul.Deci nu eu.Scuza-i ironia, si in legatura cu problema ta(acum spun raspunsul adevarat laughing ): la saloane specializate se face.

| al3xa_6696 a răspuns:

Buna! daca vrei sa ti`l faci singura e ok.si eu tot singura mi l`am facut si acum e sanatos si arata foarte binetongue
trebuie sa cumperi de la farmacie branula sau flexura gri (este in jur de 3 lei) si mai poti intreba si de o solurie care iti amorteste sau ceva de genu, nu stiu cum se numeste (eu nu am folosit nimic).
pierce`ul trebuie sa fie din titan si micut ca sa nu ti se agate.
si dupa ce iti faci pierce`ul sa te speli frecvent cu apa cu sare ca sa se vindece mai rpede.
succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La salon!

| 0r0o0xy0 a răspuns:

A. pai ai de gand sa-ti faci piersu singura? daca da...
mersgi la farmacie si ceri flexura gri sau(ac de flexura) nu stiu sigur cat costa da nu-i foarte mult dupa cetzi faci peircingul ai mare ggrija de igiena, vezi sa-ti cureti zona tot timpul si so dai cu crema sai ai griza sa nu se infelteze dar daca ti se infecteaza o poti trata cu diverse creme(baneocit sau tinctura de iod e fuarte buna) si un mic sfat vezi ca cercelul sa fie din titan.bft