Concurs - Castiga o invitatie la Atelierul de Desen & storytelling prin imagini!

Dragilor,

Cum vacanta a inceput, avem pentru voi o solutie contra plictiselii. Cu ajutorul prietenilor de la Fundatia Calea Victoriei dam startul unui nou concurs.

Dam 2 invitatii la Atelierul de Desen&storytelling prin imagini care va incepe in data de 30 iulie 2018. (vor fi 3 intalniri).

Ce vei afla in cadrul atelierului:

  • Ce este un jurnal ilustrat;
  • Metode pentru a-ţi crea propria variantă de jurnal;
  • Tehnici de bază de desen;
  • Tehnici de journaling;
  • Tehnici de storytelling prin imagini;

Ce trebuie sa faci pentru a castiga?

Spune-ne intr-un raspuns la aceasta postare motivul pentru care iti doresti sa mergi la acest atelier, iar invitatia poate fi a ta! Vom alege 2 utilizatori cu cele mai interesante raspunsuri!

Succes!

14 răspunsuri:
| Ursulet2019 a răspuns:

Hei! Cred ca ar trebui sa castig aceasta invitatie deoarece in primul rand sunt pasionata de desen, de moda si de frumos sub toate formele lui. Am aceasta pasiune din copilarie, a aparut in urma vizionarii unui fil animat cu Barbie happy. As vrea sa particip tocmai pentru a mi perfectiona tehnicile de desen, care nu sunt tocmai avansate, dar cu siguranta am multa imaginatie. Un alt motiv pentru care as merita sa vin este cel ca pot da informatia mai departe..basic-ii pot invata si pe altii ce invat eu acolo, ori vin si eu cu idei noi.
Sper ca am adus un raspuns suficient de convingator. Oricum ar fi mi-am exersat puterea de convingerelaughing
Si nu in ultimul rand-faceti o treaba excelenta cu acest site!winking

| BeSmart17 a răspuns:

Voi incepe prin a spune,, Buna" sunt din cluj-napoca am 13 ani si vreau sa fiu sincera spunand de lq inceput ca nu am nici macar o treaba cu desenul! Am o colega de clasa pe nume Bogdana. Stiu sigur ca ea si-ar dori foarte mult sa castige acele bilete. Este foarte talentata si are un spirit artistic super dezvoltat. Tot ce face in timpul liber e sa deseneze! Face niste desene extraordinare si as dori sa ii donez/ofer acele bilete sau o puteti face chiar voi.Multumesc pentru ascultare! O zi frumoasa va doresc!

| Vizit a răspuns:

Îmi doresc sa merg la atelierul de desen deoarece imi place foarte mult desenul si sunt pasionat de arta si cultura in general. Am 14 ani si imi place desenul de la varsta de 6 ani. daca voi castiga desi nu cred va rog sa ma contactati

| Ion_Luiza_1983 a răspuns:

Pe siturile de socializare își face simțită prezența un mod de comunicare prin meme. De multe ori reținem informații cu ajutorul acestei forme de comunicare. Recent am descoperit romanul grafic "O hiperbola și jumătate" al lui Allie Brosh care este întâmplător una dintre cărțile preferate ale lui Bill Gates. Citind acest roman grafic am realizat ce putere curativa enormă au ilustrațiile bune.

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa merg pentru ca ador desenul. Eu si sora mea facem desene tot timpul ( in timpul liber) si acele doua invitatii ar fi ca un vis pentru noi! Ne place sa desenam foarte mult si este pasiunea noastra. Noi vrem sa urmam un liceau de arta si sa facem o meserie din pasiunea noastra. Curand o sa fie ziua ei si as vrea sa ii fac un cadou frumos.

| Todoran_Marius_R._1991 a răspuns:

Raspunsul prietenei:
A zis mama ca nu ma lasa sa ma inscriu la un Liceu de Arte daca nu ma duc. sad

| RobertMoon a răspuns:

Doresc sa merg la acest atelier deoarece mereu mi-a placut sa desenez, astfel imi pot exprima creativitatea cat si potentialul in materie de exprimare grafica. De curand am realizat ca sunt atras si de romanele grafice(ilustrate), iar acest lucru m-a convins ca actiunile obisnuite, intamplarile, dar mai ales sentimentele pot fi imprimate cu usurinta pe niste file de hartie fara a fi nevoie sa fie explicate prin viu grai. Robert, 21 ani, Bucuresti.

| valentinp02 a răspuns:

Pai, vreau sa merg la atelier deoarece îmi place să desenez și să cunosc oameni noi.

| kiatres56 a răspuns:

Buna,nu vreau sa zic ca consider sa castig aceasta invitatie,dar sunt foarte pasionata de desen,moda si arte plastice in general,iubesc sa creeez ceva frumos din lucruri marunte,camera mea este ca o galerie,ma pricep foarte bine la desen, si la decor iubesc luminitele si fotografia de asemenea, imaginatia nu lipseste de cand sunt mica, daca n ar fi toate aceste examene pentru facultate as fi toata ziua cu un creion si o pensula in mana incercand sa mai desenez ceva sau sa pictez, recunosc ca imi place sa recreez lucruri si sa fie toate la punctul lor dar ma gandesc ca odata cu creareea unui lucru nou imaginatia ta se imbunatateste.
Aceasta este opinia mea persoanala, va multumesc de pe acum ca o sa cititi acest mesaj.

| iknoweverything a răspuns:

Dacă aș ajunge acolo, as face foarte mândru pe cineva...

| NintendoHackers a răspuns:

Bună! Eu sunt un utilizator nou pe "TPU"! Pe mine nu mă interesează prea mult dacă câștig sau nu. Dar vreau să mă descriu cu ajutorul câtorva rânduri alese:
Salut! Eu sunt o fire creativă, și am multă imaginație. Ador să îmi fac prieteni noi și să îmi exprim sentimentele cu ajutorul cuvintelor scrise în jurnal. Ador să desenez încă de la vârsta de 5 ani, și chiar aș vrea să îmi perfecționez abilitățile mele de a da viață desenelor. Chiar aș vrea să descopăr cum să creez un jurnal ilustrat, și sunt încântată că am avut o ocazie așa de bună să mă descriu.
Cu sinceritate,
Utilizator Junior Hackers World

| Elena9328 a răspuns:

Iubesc sa desenez de când eram mică.
Mama mereu mă certa, fiindcă rupeam foile din caiete și făceam desene și le lipeam pe pereți. Deoarece nu erau condițiile ca acum să îți permiți orice și nu avea banii necesari sa îmi cumpere mereu caiete, cărți, creioane etc. Desenul este o parte din mine, am avut o pierdere și datorită lui am trecut peste. Când desenez, parca sunt într-o altă lume și mă face să uit de grijile care mă apasă. Chiar daca nu am continuat cu el, fiindcă nu am avut bani necesari, nu a fost un impediment de a mă lăsa. Și de a nu continua sa desenez acasă. happy In fine.

| AnneCyntia12 a răspuns:

Eu sunt din Bucuresti. Am 14 ani..De cand sunt mica, am un jurnal in care desenez, imi scriu gandurile...desenez anumite stiluri de haine, imi dau cu parerea despre desene, haine, etc. M-am inscris acum un an la liceul de arte, am fost la 6 concursuri de desen si spre deosebirea mea, intotdeauna am ajuns in top Locul I pentru cele mai splendide desene si ganduri. Desenez portretele oamenilor in parc, la un pret foarte mic. Curand, voi avea inca un concurs. Secretul meu, este inspiratia. Ma inspir din natura si din viata de zi cu zi. Sper sa castig acest concurs organizat de TPU.

| gogu220 a răspuns:

De ce nu se organizează mai des concursuri pe diferite teme?
Eu aş deschide o fereastră în care membrii TPU să propună diverse concursuri.