| TVDxDamon a întrebat:

Considerati ca a invata la scoala toate materiile obligatorii este util?
Vreau raspunsuri sincere.

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Nu neaparat, nu este obligatoriu, dar intr-adevar, e util.
De exemplu daca tu esti pe profilul uman,adica esti cu romana,limbile straine,cum sunt si eu, asta nu inseamna ca trebuie sa ignori matematica,chimia, fizica, pentru ca si ele la randul lor sunt importante.
De exemplu poti sa ai tu 10 la romana, istorie,geografie, daca la mate, chimie ai medii mici, asta iti afecteaza mult media generala. happy

Sper ca ai inteles ce vreau sa spun.
Succes:*

| Eternitas a răspuns:

Da,pentru că, cu ajutorul fiecărei materii învăţăm lucruri noi şi sunt utile. De exemplu religia. Dacă te duci într-o biserică trebuie să ştii şi tu câte ceva despre Dumnezeu şi elementele importante din biserică, etc. Geografie, cunoşti mai bine ţara noastră, alte ţări, populaţia, vegetaţia, faună etc sau matematica, deşi mulţi nu au capacitatea s-o înţeleagă chiar este importantă. De exemplu dacă te duci şi vrei să cumperi o pâine ea este 2 lei şi tu dai 5 lei şi tu primeşti doar 2 lei rest, deci te poate păcăli. Deci rezultă că toate folosesc! Nu degeaba se numeşte şcoală. Fiecare materie este importantă şi-şi are rostul + că ai ce învăţa

| тєqυιℓα a răspuns:

80% din ce se preda la scoala e o prostie.
http://www.school-survival.net/blog/p/why-do-i-hate-school/1490
->ghid pentru a supravietui

| ramona57 a răspuns:

Nu sunt de parere ca toate materiile sunt foarte importante ...in plus un profesor preda o materie cel mult 3 noi de ce invatam mai multe?