Întrebare recomandată | Miley12345 a întrebat:

Hey!
Ce parere aveti despre o fata cu ochelari si aparat dentar, mai retrasa, care isi invata de cele mai multe ori si iese des la tabla, merge la olimpiade si vrea mereu sa se autodepaseasca? O considerati tocilara, si o ignorati din start dau ii dati o sansa de a se imprietenii cu voi?
Raspunsuri sincere, va rog.

Răspuns Câştigător
| Ama00 a răspuns:

In primul rand o apreciez. Deci jos palaria pentru oameni ca ea. Faptul ca invata mai mereu, ca merge la olimpiade spre a se verifica si asa mai departe arata ca o intereseaza ce se intampla cu ea, adica viitorul ei. Numai invatand o sa ajungi un om invatat. Altfel nu se poate. Deci clar ii e de folos. Care e problema daca are ochelari si aparat dentar? Poarta ochelari pentru ca vrea sa-si remedieze vederea, iar aparatul dentar are si el de asemenea rostul lui. Cand isi rezolva problemele nu o sa mai fie nevoie sa le poarte. Nu conteaza aspectul, ca ai ochelari, ca n-ai, ca esti frumos, urat etc. Conteaza ce ai in cap, daca ai ceva. Degeaba sclipesti de frumos ce esti daca in rest esti nul. In viata o sa te lovesti de fel de fel de situatii care mai toate cer teorie. Daca iti lipseste informatia, n-ai ce sa mai faci.

13 răspunsuri:
| AdeElLl a răspuns:

Nu o consider tocilara dar nici nu m.as imprieteni cu ea..parerea mea

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdeElLl):

De ce, te imprietenesti doar cu retardati?

| DemonvsAngel a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate ce i-ai zis AdeEILI.Bravo!

| AdeElLl a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu, dar nici cu fete timizi care de abia isi fac o prietena si in plus e parerea mea.

| AdeElLl a răspuns (pentru DemonvsAngel):

Are dreptate? Mi.am spus parerea din punctul meu de vedere!

| Minks a răspuns:

Niciodata nu am judecat un om dupa aparente, mereu i-am acordat o sansa de a se imprieteni cu mine. De aceea acum am destui prieteni adevarati, nu sunt perfecti sau cool sau whatever you want, dar sunt ai mei si asta conteaza cel mai mult.
Deci, in concluzie, ar fi un act de superficialitate din partea oricarui individ de a respinge o fata ca cea pe care ai descris-o. happy

| Cosmin86 a răspuns:

Daca ar face si sport, ar fi genial happy

Oricum, am o parere ft buna despre genul asta de oameni

| Чернобыль a răspuns:

Si eu sunt retrasa si mai tocilara, dar sunt o tocilara emo(va rog fara injuraturi). Port doar ochelari nu am aparat dentar.
Asa ca m-as imprieteni cu ea.

| Geniuss a răspuns:

WoW cum sa o ignori ce daca nu e miss odata ce nu te vinde intindei mana si considero amica ta si RESPECT EI DECAT CURVA MAI BINE CINEVA IN VIata

| DemonvsAngel a răspuns:

Hei cred ca semanam un pic si eu ma autopedepsesc si ies la tabla si raspund, dar sincer am ochelari, dar de rusine in pun in geanta. De exemplu multi cred ca va veti amuza, dar cand ies din casa ma duc pe scari si ma vad cu amica mea si ma schimb de camasa si imi pun tricou si adio cu pantaloni de stofa bun venit blugi rupti si egari. Eu de catre colegi sunt cunoscuta in pauze ca o sotioasa si o petrecareata, dar la ore sunt stana stau si ascult si imi notez tot ce zice si raspund mai ales ca la noi e razboi la note nu gluma.

| DemonvsAngel a răspuns:

Eu cred ca aceasta persoana va avea un viitor stralucit. Si ii doresc mult succes, dar sa incerce sa iasa din carapace si sa socializeze.

| andreeastoica61 a răspuns:

Nu mi se pare corect sa judeci o fata doar pentru ca "arata diferit" sau, iiiih, are aparat dentar si ochelari, ea sigur nu si-a dorit sa le poarte si pentru ca are aceste probleme de sanatate, lumea o critica si ea nu are niciun prieten. Toata lumea merita o sansa sa aiba prieteni si, eu personal, m-as imprietenii cu ea.

| Miley12345 explică:

Va multumesc mult. happy Chiar m-au facut sa ma simt mai bine raspunsurile voastre.