| LeeMinHo00 a întrebat:

Considerati ca sunteti o persoana frumoasa? Atat exterior cat si interior.

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Să preţuieşti frumuseţea e în zadar, mai bine preţuieşti caracterul care e din ce în ce mai rar. Sunt de părere că degeaba eşti frumoasă la exterior dacă la interior eşti groaznică. Frumuseţea exterioară e trecătoare, îmbătrâneşti şi dispare, însă frumuseţea sufletească e un lucru cu adevărat minunat. Să nu crezi că am complexe de felul în care arăt şi de aceea gândesc aşa. Dimpotrivă, sunt foarte mulţumită de felul în care arăt şi de aceea sunt aşa raţională, cred că o persoană care arată bine, care arată frumos, trebuie să aibă şi interiorul pe măsură. Întotdeauna am apreciat caracterul, educaţia şi gândirea cuiva, înainte de felul cum arată. Păcat că nu toţi gândesc aşa şi judecă o persoană după înfăţişare. Eu am descoperit oameni minunaţi, cu care mă înţeleg excelent, chiar dacă nu arată ca nişte zâne şi prinţi.

Toate cele bune!

| Lisa01 a răspuns:

Frumusetea exterioara trece repede... oricum eu consider k fiecare din noi suntem frumosi in felul nostru. Eu cred ca sunt o persoana frumoasa pe interior insa nu tot timpul..la urma urmei suntem oameni.

| PedoBarbie a răspuns:

Da. Sunt frumoasă.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sunt cea mai sexy persoana in viata.laughing

| LeeMinHo00 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Esti urat in interior, automat esti si in exterior.
Nu stiu de ce, dar am senzatia ca nici feminina nu poti sa fii.Esti un barbat in fusta.

| denyemy a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Si cea mai putin modesta...

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru LeeMinHo00):

Fetito,nu stii cum arat.Iti garantez, nu arat ca un barbat, din contra.

| ValentinnaV a răspuns:

Majoritatea dintre noi suntem frumosi la exterior dar interiorul e praf..Sau invers. avem un suflet bun dar infatisarea nu primeaza.
Dar oricum.e mai bine sa ai un suflet bun decat sa fii miss univers si sa te comporti ca ultimul om. happy
Eu una prefer sa ma port cu respect si bun simt si sa folosesc cei 7 ani de acasa chiar si cu cei care nu merita..decat sa fiu super frumoasa prefer sa ma aprecieze lumea pentru ca ajut si ca imi dau toata silinta sa le fie si altora bine. happy

| Abcd1234ef56 a răspuns (pentru ValentinnaV):

Foarte frumos ai raspuns! Respect!
Asa zic si eu, toti suntem frumosi in felul nostru. Nu te poti uita in oglinda si sa spui ca esti cel mai urat om...
Exteriorul se deterioreaza in timp; timpul ne schimba estetica insa interiorul ne caracterizeaza! Numai bine!